| Deea_4962 a întrebat:

de cateva zile imi tot apar cosuri.Am avut eu cosuri in general, dar niciodata nu am avut atat de multe si aparute ca peste noapte. Mi-au aparut si pe obraji, unde eu nu am avut niciodata. Tin sa mentionez ca mi-a trecut menstruatia acum 4 zile, iar cosurile imi apar inca inainte de a incepe menstruatia. Ce sa fac sa nu imi mai apara?cryingPoate fi o problema de sanatate?

5 răspunsuri:
| Hypathia a răspuns:

Cosurile mai apar si din cauza stresului. Poate te-ai stresat prea mult cu gandul ca incepe scoala. Asa patesc si eu, iar cand trece sursa de stres trec si cosurile. Fii mai relaxata. Bafta!

| Lime a răspuns:

Pai incearca sa iti mentii igiena fetei iar daca nu trec si tot nu trec iti recomand zineryt, dar ai grija daca stii ca ai pielea mai sensibila sau esti alergica, deoarece pot aparea efecte secundare (daca apar, consulta medicul sau spune-i farmacistului). Poti folosi o luna lotiune tonica in fiecare seara si dimineata. La mine a functionat un timp Nivea young lotiune tonica purifianta. Acum incerc Zineryt deoarece e mai grava problema la mine in momentul acesta sad dupa 3-4 zile s-au vazut efectele. Eu am tenul gras mai ales in zona T iar zinerytul usuca cosurile

:*

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Nu draga mea.Este de la menstruatie.Fiecare se manifesta in alt fel.Asta mi se intampla si mie.Ma dor si sanii, si burta.Nu te speria.Nu ai de ce.Plz fundita, Plz

| CybeRAthlete a răspuns:

Stresul poate fi o cauza, sau chiar o infectie in organism. consulta un dermatolog daca este grava situatia sau asteapta sa se calmeze apele...
bafta si multa sanatate

| cristi_6546 a răspuns:

Trebuie sa fi foarte atenta la alimentatie ...si bea multe ceaiuri si spalate pe fata cu sapun dermatologic