| anonim_4396 a întrebat:

Deci de la vreo 13 ani am probleme cu acneaa. Acum am 15. La inceput aveam foarte multe cosuri pe frunte in obraji si pe la gura insa de vreo 3-4 luni folosesc ISOTREXIN si vad ca mi-a trecut, pe frunte nu mai am deloc insa mi-au ramas cateva semne pe obraji si imi apar cateva cosuri inainte sa imi vina menstruatia.

Credeti ca e bine sa continui cu tratamentul asta poate mi se trec si semnele? Sau sa incerc alt tratament sau poate un peeling? Si pentru cosurile care imi apar inainte de cm ce as putea sa fac sa nu imi mai apara?

2 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Doar medicul care ti-a prescris acest tratament iti poate spune daca este cazul sa te opresti sau nu. In ceea ce priveste cosurile care iti apar la menstruatie, stai linistita, si eu patesc la fel si probabil nu suntem singurele. Iti recomand o cura de detoxifiere, care presupune ca o zi pe saptamana sa mananci numai mere. Detoxifierea este foarte importanta in lupta cu acneea. In plus, poti folosi saptamanal o masca exfolianta alcatuita din tarate de grau, miere si zeama de lamaie - curata si catifeleaza foarte bine. Acceseaza si linkul http://www.divahair.ro/frumusete/cosmetica, pentru mai multe idei. Nu uita de hidratare si de alimentatia sanatoasa. Un gand bun, Elena.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Continua sa folosesti tratamentul pentru cosurile care-ti apar inainte de menstruatie(nu ai ce face sa impiedici aparitia acestora, asa se intampla la cea mai mare parte a adolescentelor si chiar si unor persoane trecute de 18-19 ani). Semnele de la cosuri vor trece in timp chiar si netratate(dupa maxim 5 luni nu se vor mai vedea deloc).