| anonim_4396 a întrebat:

De curând am achiziționat acidul hialuronic de la REVOX. Este eficient dacă ma dau cu el pe buze? Da un efect de hidratare?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu l-am încercat doar pe față, însă dacă vrei hidratare a buzelor încearcă balsamul de buze carmex, e 10-12 lei și se găsește în mai multe variante ( farmacia tei, notino etc )

| alina2k18 a răspuns:

Sa stii ca eu le simt mai hidratate si nu se mai usuca sa se formeze si cojitele alea stii tu de arata horror cand te dai cu ruj mai ales mat folosit zilnic.
Eu imi dau zilnic sub ochi, pe buze si deasupra buzei superioare unde ma epilez si mi se usuca pielea f tare 10 zile dupa laughing
Pe toata fata nu ma dau zilnic acum vara.
Bineinteles dupa trebuie ceva balsam de buze hidratant, eu seara pun o picatura mica de cicaplast levres sau carmex sau unul de la palmers cu cocos.

| Vreoproblema a răspuns:

Uite ce ți zic eu, ca aceste creme uleiuri sunt făcute pentru a fi vândute si atât. Nu zic ca nu ajuta cu nimic dar îmi pare ca se dau o grămadă de bani și nu ma ajuta, testând pe pielea mea. Eu îmi susțin buzele dacă sunt frământă, deshidratate etc cu ulei de avocado (îl găsești la plafar e 10 lei), și fluocinolon care este pentru uz cutanat. Imi dau seara la culcare și are efect de stralucire, moisture și sincer sa ți spun șe simt mai mari. Poate te ajuta răspunsul meu.