| Naomitza a întrebat:

deci dupa ce te epilezi cu ceara pe picioare nu ai par deloc deloc o luna numai dupa aia incepe sa iti creasca sau intr-o luna iti creste mare cat o fost inainte? sunt cam confuza.

Răspuns Câştigător
| littleladybug a răspuns:

Depinde in cat timp iti creste...nu e batut in cuie ca intr'o luna. poate in 3-4 saptamani incepe sa iti creasca si asta numa' daca te faci cu epilatorul sau cu ceara. daca te faci cu bigu' sau cu crema in cateva zile incepe sa iti creascawinkingsper ca ai inteleshappy

3 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Daca te epilezi cu ceara incepe sa-ti creasca la aprox. 2-3 saptamani de la epilare,dar depinde foarte mult si de bagajul tau genetic, mai precis depinde de parintii tai, daca au par mult sau nu.pentru ca esti fata uita-te la picioarele tatalui, e posibil sa-l mostenesti, dar epilatul cu ceara e cel mai eficace.

| Gloow a răspuns:

Nu iti creste mult cate putin dar cel mai bine ar fi sa te dai cu un epilator(aparat) sau cu crema veet. happy

| Mihaela23_2814 a răspuns:

Daca este prima oara, cam in 2-3 saptamana. creste. Daca te-ai mai epilat, o luna nu creste deloc. Prin epilatul cu ceara parul se rareste, nu mai creste asa de tare ca inainte, asta intamplandu-se la a 3-a sau a 4-a epilare. ITI RECOMAND EPILAREA CU CEARA!