| Puka_8639 a întrebat:

Deci eu sunt Alesia [ porecla - Puka ], am 14 ani si o sora geamana frustrated. Noi semanam doar din punct de vedere fizic. In rest, eu sunt genul de fata spontana, amuzanta, " nebuna ", cu pofta de viata si nu am rezultate la scoala foarte bune chatterbox etc laughing. Sora mea e genul de fata plictisitoare, sta numai cu nasul in carti si cu rezultate excelente la scoala chatterbox.
Sincer tot ce v'am zis mai sus nu sunt cuvintele mele... am intrebat mai multi colegi ce parere au in parte despre mine si sora mea.
Faza e ca eu m-am saturat sa fiu mai tot timpul confundata cu ea si am discutat cu mama si ea mi-a zis ca ma lasa. Intr'un cuvant... in 2 zile mi-am schimbat complet stilul. M'am vopsit mi-am pus lentile m-am tuns si am adoptat stilul casual. Ideea e ca toti prietenii si toate rudele mi-au spus ca sunt o surpriza placuta si ca ma prinde acest stil.
De cand cu aceste schimba facute in urma cu o saptamana sora mea nu prea mai vorbeste cu mine si nu mai iese in oras cu mine, nu mai umbla cu mine si nu stiu de ce thinking
Credeti ca am facut o greseala cand mi-am schimbat stilul?! Subliniez faptul ca am insistat de vreo 2 ori sa isi schimbe si ea stilul dar a refuzat!

9 răspunsuri:
| Angiutssa a răspuns:

Stai linistita, o sa-i treaca.Trebuie doar sa ii demonstrezi ca inauntrul tau esti aceeasi persoana, ca pur si simplu ai vrut ceva nou pentru tine.Incearca sa ii arati ca nu te simti mai speciala doar pentru ca ai adoptat un nou stil.
Ma gandesc ca si faptul ca pe ea o consideri plictisitoare o deranjeaza.Pana la urma este problema ei cum se poarta. Poate ca ei nu-i place sa fie mai "nebuna", cum tie nu-ti place sa semanati d. p. d. v. fizic.
Nu ai facut o greseala, pana la urma sunt doar niste haine si ti-ai aranjat altfel parul.

| PufiCiufi a răspuns:

Probabil ca e invidioasa pe tine si pe schimbarile tale...ar trebuii sa ai o discutie deschisa cu ea si sa ii spui de ce ai facut schimbarea asta probabil ca ei ii placea sa semanati si de aceea face gesturile astea ori e invidioasa una din doua nu e o solutie sa revii la stilu vechi

| Beatrice a răspuns:

Cred ca e supărata pentru ca ea gândește gen:
" Daa... ți-ai schimbat stilul ca sa nu mai semeni cu minewinking... ție rușine cu mine nu? "
Totuși voi sunteți diferite, de ce ai vrea sa te schimbi și mai mult? Doar sunteți surori nu?

Cred ca nu ar mai fi supărata dovedindu-i ca o iubești și revenind la stilul vechi... Oricum faci cum vrei! tongue

| BuburuZza_5861 a răspuns:

Probabil crede ca iti este rusine cu ea happy
ar fi mai bine sa discuti cu ea, asa poti rezolva problema.

ce`ai zice daca ai pune un link cu o poza. chiar sunt curioasa cat de mare este schimbarea facutaa cu tine happy
doar daca vrei. :*

| AnnaRawrrr a răspuns:

Poate se simte jignita. Intr-un fel i-ai transmis un mesaj indirect ca nu iti place cum arata ea[pentru ca sunteti gemene] si ca ti-e rusine sa fii confundata cu ea.

| Bastet a răspuns:

Poate ca a jignit-o faptul ca nu ti-ai mai dorit sa semanati. e ca si cum i-ai zis ''nu vreau sa ma confunde lumea cu tint pentru ca esti urata'' sau ceva de genul.cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea in particular si sa afli de ce e suparata pe tine:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... poate e invidioasa pe noul tau stil sau poate sa se simta jignita. poarta o discutie deschisa cu ea happy

| neca a răspuns:

Hei nu vreau sa fiu rau dar poate sorata nu-i place ce fel de persoana esti adica daca zici ca invata mult inseamna ca considera asta important adica poate nu te place la acelasi nivel cu ceilalti oameni ca tine chiar daca sunteti surori poate chiar nutea placut niciodata si sa fortat sa iasa in oras cu tine si restul poate n-are nicio legatura cu faptul ca numai vrei sa semeni cu ea

| Allinna12 a răspuns:

Alesia sau Puka sau cum o fi laughing esti e g o i s t a! laughing
Sincer! Prin asta i-ai demonstrat ca iti e rusine cu ea! E frumos asa?!
Nu ai facut nici o greseala... dar ai zis ca " sta cu nasul in carti ". E o fata inteligenta Alesia, si-a dat seama de ceea ce ai facut. Incearca sa ii arati ca iti pasa de ea si ca nu iti e rusine cu ea. Acum probabil ca se simte inferioara tie. Fa-i o surpriza placuta... o poti duce intr-un loc placut unde sti ca se simte bine!winking
Mai mult! E sora ta. incearca sa ii faci pe cei din scl sa observe cat de " super " ca sa zic asa e sora ta... asta daca nu crezi si tu ca sora ta e plictisitoare si ce ai mai zis despre ea...