| Helene a întrebat:

Buna din nou!
Asa:1.care este cea mai buna pasta de dinti?
2. Ce diferenta este intre apa de gura si pasta de dinti?love struck

8 răspunsuri:
| georggyy a răspuns:

Blendamed.{daca vrei iti spun si de ce...laughing]
Apa de gura ajunge in locurile unde periuta de dinti [ cu pasta pe eaon the phone nu ajunge.

| NuConteazăCine a răspuns:

1. Depinde happy Daca ai dinti sensibili -> Sensodyne (sensibili la cald si rece, sangerari) Pentru dinti normali... Colgate
2. Prin periaj iti cureti obrajii, dintii si limba happy Apa de gura este un fel de + laughing aceasta ajunge in spatiile interdentare, in care nu poti ajunge prin periaj si confera o respiratie proaspata ca si pasta de dinti. happy
Cel mai bine ar fi sa le folosim pe amandoua. tongue

| L a răspuns:

Eu folosesc numai Colgate si imi place foarte mult, acum fiecare cu optiunea lui. iar apa de gura este la fel de buna ca si pasta de dinti, iti da o respiratie frumos mirositoare si iti curata dintii pentru ai avea si mai frumosi decat daca ai folosi numai pasta de dinTI`winking

| adyth a răspuns:

1. Atat timp cat te speli pe dinti... poti sa folosesti si sare iodata. Pasta de dinti tot pasta e, marca e un moft. Bine, unele au ceva in plus sau minus.
2. Pasta de dinti si apa de gura se completeaza reciproc. Pasta curata, apa de gura dezinfecteaza si inprospateaza.

| Summer Memories a răspuns:

1. Pai nu stiu daca este cea mai buna, dar eu folosesc Colgate Total 12 pentru ca este singura pastă de dinţi aprobată de FDA şi acceptată de ADA, ce lupta impotriva tartrului şi a gingivitei.

2. In general pasta de dinti are ca scop doar curatarea dintilor, in schimb apa de gura ingrijeste dintii si gingiile, previne aparitia placii dentare, indeparteaza mirosul urat al guri.etc.Fiecare are rolul ei, oricum e clar ca amandoua sunt necesare happy.

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Pot sa-ti raspund la prima intrebare
Cea mai buna pasta de dinti mi se pate Lacalut Aktiv.Se cumpara din farmacie si e aproximativ 15 leihee hee

| iuandfto a răspuns:

1. Depinde pentru ce vrei sa o folosesti. Eu nu am pretenti. Cel mai mult imi place cea cu lamaie.
2.Pasta de dinti iti curata dinti. Daca iei apa de gura nu-ti mai miroase gura.

| ane_2757 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti pasta de dinti logona, 100% naturala. pentru detalii contacteaza-ma: anema33@yahoo.com