| Lovedreamsnopeoeple a întrebat:

Buna dragii mei, as vrea sa va cer o parere. Deci eu am parul cret, si e lung. Mi-e frica, ca daca o sa il tund scurt nu o sa mai stea bine, dar m-am saturat cu el lung. Si placa de par nu ma ajuta deloc sa il indrept. Voi ce ma sfatuiti sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Merita sa incerci..si eu vreau sa fac acelasi lucru, sa ma tund putin mai jos de umeri. tunde putin cate putin si vezi ce lungime iti satisface dorintele, nu-l taia pe tot deodata daca nu esti sigura, pentru ca fiind cret o sa aiba foarte mult volum si poate nu o sa iti placa, decizia iti apartine.

4 răspunsuri:
| Henriette1165 a răspuns:

Depinde de cat de scurt vrei sa ti-l tunzi. daca te temi ca poate nu ti-ar sta bine, incearca de inceput cate putin -cate putin, ajungand pana la umeri(daca asa doresti) vezi daca-ti place si-l suporti la lungimea aceea, daca nu mai tai din el. Si nu e nimic daca il tai mai scurt, o sa creasca, mai greu dar o sa creasca!

| XnonameX a răspuns:

Pai il poti tunde si apoi iti poti face un tratament cu keratina, care te va tine ceva timp! Cu parul scurt si drept sigur iti sta bine!

| Anonima9182 a răspuns:

Eu as zice sa ei intai sa mai ei din varfuri. Daca iti sta bine poti sa il faci mai scurt. Si, cu placa de par, daca nu sta drept, inseamna ca ai parul pisicos. Nici al meu nu sta drept pentru ca il am pisicos.
P.S--(sora mea avea parul lung, si l-a tuns aproapte pana la umar si ii sta bine)
Sper sa te ajute raspunul meu! big grin

| maria214 a răspuns:

Pai in primul rand o placa de intins parul mult mai buna,un spray pentru indreptat parul care te-ar ajuta cu siguranta si bineinteles rabdare din partea ta sa l indrepti. Daca intr-adevar vrei parul drept poti apela la niste masti pentru par(preparate acasa sau cumparate). Cat de lung ai parul? Tunde varfurile sau pana la o lumgime medie, incat sa nu.ti para rau. Un par cret este dificil de intretinut sau coafat, dar mereu va fi o frumusete, incearca diverse impletituri. Daca ai parul cret, cret, cret (acele bucle mici, marunte) nu te as sfatuii sa te tunzi scurt pentru ca o sa ai mult volum si o sa pari putin "afro".