| iza_6264 a întrebat:

Buna!Eu am avut parul cret(cret nu ondulat) in copilarie si dupa c l-am indreptat cu placa multi ani si-a modificat aspectul.Acum este doar foarte putin ondulat.Exista un tratament sau ceva ce as putea face sa fie din nou cret?

Răspuns Câştigător
| corinusdeplus a răspuns:

Buna,din pacate parul tau si-a pierdut din propietati din cauza placii,renunta pentru un timp la ea si foloseste produse cosmetice pentru par cret(sampon,balsam)iar dupa ce il speli,cand parul este inca umed, da-l cu un pic de ulei si lasa-l sa se usuce complet fara phoen, apoi pieaptana-l cu un pieptene de preferat din lemn cu dinti rari.In timp, ar trebiu sa-si revina.Bafta!