| anonim_4396 a întrebat:

Buna, eu am parul cu prea mult volum si e foarte des. Eu acum il am cam pana pe la umeri(putin mai lung) si eu mereu stau cu el prins pentru ca daca nu il indrept sta ca naiba, ma deranjeaza si nici nu imi place.
Exista vreun tratament pentru par ca sa devina mult mai subtire si sa aiba foarte putin volum? E ca si cum il am cret(aproape acelasi volum dar al meu este drept).

2 răspunsuri:
| Goddessss a răspuns:

Exista filare, desi nu prea ti-o recomand, deoarece mai încolo ti se subțiază parul.
Nu știu de ce ai vrea sa scapi de volum...

| Zorn a răspuns:

Exista o procedura numita "indreptare permanenta". Nu e tocmai permanenta, in sensul ca rezista cateva luni asa, dar rezultatele sunt destul de ok din cate stiu eu. Nu se face la orice salon. In rest, nu prea ai ce sa ii faci in afara de a incerca un hairstyle care sa se potriveasca tipului tau de par pentru ca asa e si al meu. Asa e el format.