| AndiNyctophilia a întrebat:

Salut, cum sa imi indrept parul fara sa-l dau cu placa? Parul meu e lung pana la umeri si foarte cret si arat ca o oaie satena deci va rooogpuppy dog eyes

8 răspunsuri:
| ELena30 a răspuns:

Cu fierul de calcat :)) Glumesc.
Daca nu l mai vrei asa cret, foloseste spuma pentru definirea buclelor.
Daca totusi vei opta pentru placa foloseste http://not-just-beauty.blogspot.com/2010/09/review-syoss-heat-protect.html pentru protectia parului.
Funda? :)

| ICanSeeAll a răspuns:

Cu o perie rotunda de coafat si un feon. Cand iti usuci parul il indrepti cu peria. Sper ca ai inteles ce vreau sa zic.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| Anndrreiiutta a răspuns:

Ai nevoie de o perie rotunda si de un fion. Pune cate o suvita de par pe perie dar nu roti suvita pe perie doar aseaz-o si du fionul o data cu peria spre varfurile parului. Nu conteaza daca nu iti iese din prima. faci asta pana iti reuseste. SUCCES. Bye.

| JustDeedee a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap, iti ramane parul intins, poti sa ti-l usti cu fionu si cu ajutorul unui pieptane ti-l poti indrepta happy
Bineinteles nu o sa-ti tina asa mult parul drept.

| Dollicious a răspuns:

Problema asta o am si eu, iar eu ma exprim despre parul meu cu `oaie nepieptanata` laughing
Nu prea exista metode in afara de placa, doar niste sampoane/balsamuri speciale pentru astawinking

| Dollicious a răspuns:

Si inca ceva. Daca ai parul mai rebel, nu incerca, repet NUI incerca cu foenul si cu peria deoarece parul o sa-ti stea mai drept, dar ingrozitor de bufat si valvoi! o stiu din experientawinking

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| lollipop12345 a răspuns:

Dupa ca iti speli parul iei peria pui varful suvitei de par pe perie si lipesti fionul de par cand usuci. asa merge mereu. pentru o durata mai lunga da cu fixativ apoi timp de 5 minute in piepteni ca sa fii singura ca nu se incalceste de la fixativ.