| anonim_4396 a întrebat:

Eu de obicei ma tund la o femeie care are salon acasă, ceea ce inseamna ca ia mai putin(ma tund doar la vârfuri) dar când vreau sa ma tund mai mult etc de obicei ma duc la salon mai scump(foarte rar) și la salonul la care merg eu odată m-a întrebat dacă m-am spălat pe par ca sa stie dacă ma spala acum(aveam parul prins în coada) și i-am spus dar eu având parul foarte des când mi l-am desprins mi-a zis ca e prea mare asa ca m-a spălat pe par. Eu cand merg la salon prefer sa ma spele pentru ca mna, imi face parul mai moale și mirosul frumos pe par durează mai mult dar nu stiu cum sa ii zic, dacă ii zic "nu m-am spălat pe par, spălați-ma" suna cam ciudat și jegos și dacă spun ca m-am spalat nu ma mai spala dar v-am zis, prefer sa ma spele și nu știu cum sa ii zic, mama când se tunde(la salonul acela scump) se tunde ceva mai "profesional" și ii pune nu știu ce masca, tratament, ii spala parul o coafează etc pentru ca are parul mai des decât al meu. Idk, imi spuneti ce sa ii zic când merg la salon ca sa imi spele parul? O sa merg în curând și nu știu ce sa ii zic.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zici spala ma pe cap ca de aia plătesc...

| Emma30555 a răspuns:

Ii spui tu ce vrei sa ți facă, e un serviciu pe care îl plătești. Poți sa i spui ca da te ai spalat pe par recent dar preferi sa o faci din nou la salonul lor

| Denisa0954 a răspuns:

Spui simplu ca vrei sa si te spele. Nu suna in niciun fel ciudat