| Zowe a întrebat:

Hey tuturor! happy
Acum ca m-am hotarat sa ma tund as vrea sa va mai intreb un lucru.

Cine imi poate recomanda un salon bun in iasi? Va rog spuneti-mi si pretul unei tunsori acolo si daca stiti o persoana mai priceputa care lucreaza in salonul respectiv.

Nu prea mai am chef sa merg la coafeza de la coltul strazii care ma tunde dupa cum ii trasneste ei.hee hee

Merci tuturor!

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Eu mergeam la un salon, unde eram cam multumita (in nicolina, la carmen palade parca), dar din pacate s-a inchis. Acuma poti sa-ti zic unde nu-ti recomand, ca inca n-am gasit unul pe placul meu. Nu-ti recomand la cel din Moldova Mall, nu prea stiam fetisoarele alea despre ce e vorba, poate intre timp s-a schimbat pesonalul, dar oricum prea scump pentru serviciile oferite, nu-ti recomand inca un salon am uitat acum cum se cheama in Nicolina I, am fost oricum la un aranjat pentru o nunta, au niste produse foarte proaste, m-a tinut apraope 2 ore si n-a reusit sa-mi faca un coc.
Un salon dragut am gasit (numai m-am aranjat pentru banchet) pe Splai Bahlui, sensul de mers dinspre podu ros spre tudor.
Coafeza care m-a aranjat pe mine foarte amabila si draguta, mi-a facut un coc spaniol a iesit foarte bine. De tuns inca nu stiu, dar eu acolo voi incerca urmatoarea data.
Poate te ajuta mai mult atcineva.

| sensesDelight a răspuns:

Mergi la Jolyee Style vis a vis de Autocenter (Păcurari - Moara de Foc), e la parterul unui bloc turn (unul din cele 3 blocuri turn paralele cu Autocenter), în dreapta blocului e un chioșc micuț " Monte Carlo". E foarte fain acolo, mereu merg la ele să mă tundă, pentru că au imaginație și stil și știu să dea sfaturi nu numai să facă ce li se cere. Prețurile cresc cam de la 150 ron. (noi) în sus. Nu e ieftin, dar merită. ^.^
Baftă!

| sensesDelight a răspuns:

În Mall "Irina Schrlotter"?
M-am tuns și acolo o vreme, nu mai țin minte sigur cât era, dar cam 80 ron - 100 ron. Parcă așa. Bine-înțeles ai putea să mai scazi câte 10-20 ron. de la fiecare preț zis, am uitat că mama lasă bacșișuri în prostie. laughing

| Zowe explică:

Adrian stii care sunt preturile de la sei bella? la caut de un secol happy

si sensesDelight suna fain salonul dar mi se pare exagerat pentru un tuns 150 lei. Pentru un vopsit nuantat etc suna bine dar doar pentru un tuns mi se pare mult prea mult. Totusi o sa ma interesez.

Alte idei? happy

| ainaw a răspuns:

Uită-te aici la nişte poze cu tunsori http://www.pozetunsori.com