| Julian1D a întrebat:

Eu in fiecare zi imi fac parul cu fixativ, spuma de par si ceara de par si ma ingrijoreaza faptul ca multi zic ca daca folosesti aceste produse iti va cadea parul. Este adevarat?
multumesc big grin

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Partial adevarat dar nu chelesti de la ele

| afrodita3333 a răspuns:

Caderea parului tine de genele pe care le ai. Daca cineva din familie a avut probleme cu caderea parului/chelie ai mai multe sanse sa ai si tu dar, nu este obligatoriu. Daca folosesti aceste produse parul trebuie spalat zilnic pentru ca aceste produse impiedica parul sa respire.Doar fixativul il mai poti lua cu o perie dar la spuna ceara eu zic ca trebuie sa il speli in fiecare seara.

| BiuL a răspuns:

Nu o sa iti cada dar e nesanatos si in timp se va distruge. foloseste produsele astea doar la ocazii si apoi spala-l bine.

| Kasia a răspuns:

Nu o sa-ti cada parul.Da, acele produse degradeaza firul si il agaseaza daca sunt folosite zilnic.Dar de aici pana la caderea parului e cale lunga.Acum depinde si de parul tau(daca e subtire/fragil/sensibil la "factori nocivi") s-ar putea sa vezi ceva schimbari in sensul ca devine mai tern, mai subtire.
Incearca macar sa folosesti produse bune.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar sunt niste solutii pentru par de la elmiplant, deci nu poti sa chelesti... Oricum nu e bine sa te dai cu fixativ si celelalte si ar trebui sa te speli pe cap in fiecare zi... Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de calitatea produsului dar in general produsele de genul nu sunt benefice pentru par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap, incerca sa nu mai irsesti atata spuma. Depinde acum si cat de des iesi din casa. Eu imi fac parul numai cand e o zi speciala, in felul acesta evit sa mi-l stric si sa arat ca naiba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,este adevarat, cu timpul vei observa ca se va deteriora firul de par si va cadea, foloseste cat mai rar.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| johnyxus a răspuns:

Depinde de care produse folosesti daca sunt de proasta calitate adica ieftine ai sanse mari, daca sunt de calitate mai greu dar stii ca nu risti sa ramai chel.

| LOUDER a răspuns:

Da, radacina parului incepe sa slabeasca si sa se deterioreze, ai sa incepi sa chelesti in scurt timpwinking