| L0v3isTheWaY a întrebat:

Salut,TPU!

Folosesc fixativ,spuma, ceara, gel de par de vreo 2 ani. Am parul destul de des si moale iar produsele de par pe care le folosesc sunt de calitate.

Credeti ca cu timpul imi va cadea parul. Ma ingrijoreaza acest lucru deoarece i-am auzit pe multi spunand ca daca folosesti produse de par mult timp poti sa chelesti.

Voi ce parere aveti?

Imi puteti recomanda si un sampon care poate preveni caderea parului.

Ofer, funda!

Răspuns Câştigător
| Raluca_Ilisei_1980 a răspuns:

E important sa folosesti o data pe saptamana o masca cu ulei de masline si ulei de ricin pentru a hidrata pielea scalpului si a intari radacina parului; astfel vei preveni efectele secundare ale produselor de par folosite

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Daca ininte sa le folosesti nu faci testare sa vezi daca nu esti alergica la produsul respectiv, risti si scrie pe ele ca pot fi alergice, risti sa te mutilezi nu doar sa iti cada parul, daca un doctor iti spune ca poti folosi si nu iti da inscris cu parafa e ca si cum iti spune cineva aici sa le si mananci,

| CristianDora a răspuns:

E foarte posibil, de sampon nu stiu sa iti raspund