| anonim_4396 a întrebat:

Eu sunt creata si am parul mediu. Mi l faceam cu placa insa acum nu prea mai are sens pentru ca ninge si mi l ud orice ar fi, cu caciula sau nu si se face f cret si nu sta bine.
Cum as putea sa ma aranjez ca sa nu stea f cret, ci putin ondulat, pentru ca am avut dati in care el statea ondulat, insa vara, cand era cald si nu se incretea pentru ca nu era ud, cu fixativ nu prea imi place pentru ca se intareste si daca ma pieptan se fac cojite de la el.
Daca s epoate cu placa sau cu altceva.http://browse.deviantart.com/photography/people/?cu=snow #/d1vkzjh
in poza asta tipa are bretonul drept si parul usor ondulat, ok nu vreau sa arat ca ea, ca nici ea nu arata. :)
cum are taiat bretonul filat?
Sau aici:
http://browse.deviantart.com/......hy/people/
imi place mult ultima, daca ma puteti ajuta cum sa imi aranjez si tund parul astfel si cum sa il pastrez asa ca la umezeala sa nu se increteasca, dau funda. :)
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| deewtzycka a răspuns:

Pai cred ca poti sa til dai cu spuma sau sa te speli cu balsam:d
si cu tuns poti sati tunzi bretonul "pierdut" ca sati stea ca tipei acelea:d

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Eu as vrea sa iti mai dau niste sugestii: http://www.karena.ro/......ile_de_par

| NickiMinaj a răspuns:

Frumoasa prima poza. Singura metoda testata de mine care functioneaza ( am aceeasi problema in fiecare iarna laughing si am si mania bretonului, fiind creata ) este sa iti feresti parul de aerul umed/zapada : il indrepti si de fiecare data cand iesi afara porti ceva pe cap, varfurile le lasi mai sub fular asa si aia e... laughing