| Anemona2020 a întrebat:

Buna fetele. Acum 2 saptamani mi-am decolorat parul eu fiind bruneta. Nici nu stiu daca e ars doar e putin aspru doar atat. Acum nu mi-a placut culoarea de mi-a facut-o aia si am mai fost si la Zen daca stiti.
Si astazi mi-am bagat alta culoare.
Ati avut experiente de genul? Ar trebui sa ma tund sau? Va mai creste in lungime?!

Răspuns Câştigător
| Carina12345 a răspuns:

Părul nu se arde imediat. Întâi se asprește și după o să observi că e despicat.
Și eu am avut o experiență de genul. Am vrut umbre și mi-am decolorat părul. După ceva timp m-am saturat de blondul acela, sunt prea schimbătoare și mna. M-am vopsit culoarea mea naturală de două ori (o dată la o lună) până a intrat pigmentul în firul de păr. Acum se vede o diferență, dar este în regulă, nu mă deranjează ținând cont că eu sunt și creață, se vede chiar drăguț.
La mine chiar s-a ars pentru că așa cum am spus și mai sus, părul meu natural e creț și se știe că cel creț/ondulat este mai predispus la ardere și despicare. Eu am băgat multe măști și mult balsam în el și acum arată chiar bine. Nu prea mai folosesc nici placa, îl las natural și mi se tot spune că nu ar trebui să-l îndrept pentru că e frumos creț. Înainte îl îndreptam mereu, eram obsedatălaughing acum chiar îmi place
Am jurat că nu mă mai decolorez, nu mai fac prostia asta.
Succes și ție și cum ți-am zis, folosește balsam și mască, ulei. Nu te zgârci la produsele astea pentru că după ce e prea târziu o să-ți pară rău, crede-măhappy