| Energy_Glory_1985 a întrebat:

Funda! Am conersi albastru inchis. I-am bagat de 2 ori la masina de spalat si s-au decolorat putin si pe la baza sunt rozalii. Exista ceva gen spray de culoare ca sa nu mai aiba culoarea aia sau ceva de genul asta?

Răspuns Câştigător
| smil3y2002 a răspuns:

Daca sunt pe guma de jos se curata cu CIF.pui pe un spalator de vase si stergi apoi clatesti. Pe material doar cu culoare pentru materiale. Se gasesc la pliculete tip praf. Dar trebuie sa ii colorezi de tot si intreaba daca iti iese culoarea si pe guma, acolo de unde o cumperi.

| Energy_Glory_1985 explică (pentru smil3y2002):

Dar pot sa incerc sa dau cu culoarea aia doar pe panza? Pt CA CHIAR NU VREAU SA MI SE FACA SI BOTUL ALBASTRU...

4 răspunsuri:
| smil3y2002 a răspuns:

Trebuie sa intrebi de unde il cumperi...pentru ca nu stiu exact. Normal ar trebui sa coloreze numai panza. Pentru ca acel praf se pune in apa si se dilueaza. Apoi materialul se lasa ceva timp in acea solutie.
Cel mai bine sa intrebi.

| Energy_Glory_1985 explică (pentru smil3y2002):

Deci unde gasesc asa ceva?

| smil3y2002 a răspuns:

Eu nu mai locuiesc in tara de mult. Dar uite aici ca sa-ti faci o idee...
http://www.colorit.ro/.......-Textile/