| georgianadeea a întrebat:

Buna,fetele! As vrea sa stiu daca s-a vopsit vreuna din voi cu nuantatorul loncolor trendy colors si daca voua vi s-a prins pe par. Azi m-am facut cu blond metal, eu fiind satena mediu si nu s-a prins absolut deloc. Credeti ca roscatul s-ar prinde pe varfuri(ombre)?

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Nu este vorba ca nu e bun nuantatorul, sau ar avea ceva parul tau.Am mai scris in cateva raspunsuri daca vei binevoi si vei cauta la raspunsurile mele, ca nuantatorul NU ARE putere de deschidere, nici macar jumatate de ton.Ca sa obtii blond metal trebuie sa te decolorezi si apoi sa te vopsesti.Nici macar din vopsea nu iti va iesi blond deschis pe par saten.Repet,cu nuantator nu poti decat sa te faci ton pe ton, si sa te inchizi, sau sa adaugi reflexii.Dar nuantatorul blond nu va face nici macar cea mai mica schimbare pe parul tau.Nuantatorul blond este strict pentru parul blond,pentru a-i da reflexii aurii,cenusii,argintii etc, si asta in cazul in care e suficient de deschis. Daca o fata cu parul blond inchis se face cu un nuantator blond metal, platinat, argintiu etc, nu ii va deschide culoarea. Daca doesti sa iti deschizi parul cateva tonuri(3-4),o poti face din vopsea, din gama blondurilor deschise, care le gasesti numerotate in comert cu 11 si 12. Daca vrei, in schimb un blond deschis, nu ai cum, decat prin decoloratie, sau vopsiri repetate.

| georgianadeea explică (pentru Just0a0dream):

Crezi ca nuantele de roscat s-ar prinde?

| Just0a0dream a răspuns (pentru georgianadeea):

Da,se prind.Sunt sigura.Roscat sigur va iesi, dar intensitatea culorii depinde de culoarea initiala a parului tau. Daca erai blonda, de exemplu si bagai roscat, iti iesea ori un roz intens, ori un roscat foarte deschis.Pe parul deschis nu tine prea mult prima vopsire.Dar tu, fiind satena, iti va iesi un roscat mediu ca intensitate, sau cel mai probabil un roscat inchis,, o visina-putreda" ca sa ma intelegi mai exact.

| georgianadeea explică (pentru Just0a0dream):

Mersi mult!

| Just0a0dream a răspuns (pentru georgianadeea):

Cu placere!happy

| georgianadeea explică (pentru Just0a0dream):

Se prinde si daca ma vopsesc un roscat mai inchis sau trebuie un roscat mai deschis?

| Just0a0dream a răspuns (pentru georgianadeea):

De prins, ti-am spus se prinde. Orice e mai inchis decat culoarea parului tau prinde. Daca e prea deschis, mai deschis decat parul tau nu prinde nuantatorul, doar vopseaua.Nuanta finala nu garantez cat de intens va iesi, sau daca va fi ca pe ambalaj.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat si eu si da nu s-a prins. Apoi am folosit roscat si arata foarte bine. Eu asa sunt happy

| georgianadeea explică (pentru anonim_4396):

Care dintre nuantele de roscat ti s-a prins?

| georgianadeea explică (pentru anonim_4396):

Esti tot satena?

| Ksbdbd a răspuns:

Si eu m-am facut cu roscat si mi-a iesit foarte pronuntat si intent...eu natural eram saten f deschis aproape blond inchis...dar sa stii ca iti raman reflexe mult timp in par... daca vrei sa iti tina 3-4 luni fa-te cu colour touch...e vopsea demi-permanenta... pipici