| georgianadeea a întrebat:

Buna,fetele! Vreau pareri. M-am vopsit la inceputul saptamanii acesteia cu nuantatorul loncolor trendy colors r5 soul red si a iesit o culoare destul de draguta. Sunt satena mediu cu ochii verzi si as vrea sa stiu cu ce alte nuante de la acelasi nuantator as putea sa ma mai fac? Multumesc!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua tot in tonuri de roscat, se potrivesc cel mai bine.

| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Depinde mult si de tenul pe care il ai foarte deschis/deschis/masliniu, cu subtonuri reci/calde..In fine, avand in vedere dateliile tale, cel mai probabil tenul e undeva la foarte deschis/deschis.Intra-adevar,esti avantajata de nuantele de roscat. Evita-le pe cele foarte deschise(portocaliul in general, si blodul aramiu) pentru ca sunt sanse sate faca sa pari palida.E posibil sa iti stea bine, nu te-am vazut ca sa imi dau sigur cu parerea.Cand te plictisesti de nuantele de roscat,poti incerca ciocolatiul cu reflexe roscate,sau ciocolatiu simplu. Poti sa te joci cu ce nuante vrei,pana la negru(nu prea e recomandat in general fiindca scoate in evidenta imperfectiunile si pare fals,nenatural,doar pe Taraf majoritatea au parul negru si intins.)dar fiind nuantator,poti incerca,iti faci,, damblaua". Poti incerca si cu mov inchis, poti sa iti faci ombre cu rosu, in partea de sus negru si jos ombre rosu, si invers.Ai la dispozitie tot ce e in ton cu parul tai si mai inchis. Poate ca stii deja, dar iti spun oricum fiindca multi intreaba pe TPU de nuantatorul blond..nu iti prinde nimic, nu iti va schimba nimic, nici macar un ton, acesta este strict pentru parul blond DESCHIS.Nuantatoru este pentru ton pe ton si mai inchis+
reflexe.

| georgianadeea explică (pentru Just0a0dream):

Da,am tenul destul de deschis la culoare. Stiu ca blondul nu se prinde am incercat.

| Just0a0dream a răspuns (pentru georgianadeea):

Tenul deschis+ochii verzi( ca mine), este avantajat de blond.De ce nu incerci cu o vopsea permenenta? Dupa aceea iti vopsesti doar radacinile lunar, iar parul, cu nuanatator daca vrei.

| georgianadeea explică (pentru Just0a0dream):

Nu prea ma lasa ai mei sa ma fac de acum cu vopsea permanenta

| Just0a0dream a răspuns:

Am inteles, dar cati ani ai?