| pisytau a întrebat:

Buna fetelor! am o intrebare, am puncte negre pe nas si parca e uleios nu stiu ce sa fac, m-am gandit sa incerc cu Clean&Clear dar mi-a zis o prietena ca nu te prea ajuta, atunci m-am gandit sa incerc ceva "retete de la bunica", voi ce imi recomandati? ce sa fac sa scap de ele? ca nu le suport, astept raspunsurile voastre, va multumesc!

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Eu iti recoman niste plasturi pentru puncte negre. Nu costa mai mult de 10 lei si punctele negre dispar. Citeste aici mai multe despre ei: http://3.bp.blogspot.com/......100175.JPG

| BonneLess a răspuns:

Pentru acest tip de acnee poti folosi si un tratament pe baza de argila, eu am si trebuie folosit de maxim 2 ori pe saptamana. Este de la PlanetSpa. Sper ca te-am ajutat kiss

| mady07 a răspuns:

Este o crema de la plafar o poti cumpara du-te si intreaba mai exact vanzatoarea ca-ti zice ea eu nu mai tin minte cum se numeste exact... la farmacie sunt multe! Funda?

| mabo a răspuns:

Eu am avut pana acum aceeasi problema dar iti spun c mi-a dat rezultate ink de la prima utilizare:sunt reprezentant avon si am luat o creme demakianta pentru puncte negre.ma frec bine cu ea dimineata pe pielea umeda si si apoi ma clatesc bine bine.nc nu mai ai apoi pielea lucioasa si iti ies si punctele negre.e foarte buna.se numeste clearskin dar vezi k sn mai multe categorii, trebuie sa iei DEMACHIANTUL PT PUNCTE NEGRE si trebuie sa te speli zi de zi daca vrei un efect mai puternic si rapid ai putea face acelasi lucru si seara. si nu e scumpa, e in jur de 10 lei.multa bafta! funda? plssssssss

| Traficdeacadele a răspuns (pentru mabo):

Clearskin professional?

| mabo a răspuns (pentru Traficdeacadele):

E o "sticla"alba cu capac gri.pe vertical scrie clearskin si pe orizontala blackhead clearing.intra aici sa vezi poza http://www.avon-shop.ro/......-3183.html te rog funda

| Natashha a răspuns:

Punctele alea negre sunt cosuri...chiar nu te-ai gandit sa le elimini prin stoarcere? e scarbos,dar daca vrei sa ai fata frumoasa o faci. Daca e uleios,spala-te cu sapun si apa de cateva ori pe zi si u o sa mai fie, apoi date cu crema seara, crema obisnuita pentru maini/corp/fata...

| mariamaria22 a răspuns:

Incearca yves rocher gama pentru adolescenti

| StamateAlina1987 a răspuns:

Tenul tau e uleios si iti apar puncte negre din cauza excesului de sebum.
Aceiasi problema am si eu,. din cauza excesului se sebum iti apar puncte negre si cosuri.
Nu iti recomand sa le spargi pentru iti raman gauri in loc, adica semne in timp.
Ai nevoie de un ritual de curatare zilnica cu produse speciale si bune pentru a limita excesul de sebum, si formarea de puncte negre si cosuri.
Eu folosesc creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation si sunt foarte eficente pentru tenul meu. Tenul meu e gras si de cand am inceput sa folosesc cremele de la Thursday Plantation a devenit foarte curat.
A folosit si fratele meu si prietena lui cremele de la Thursday Plantation si functioneaza excelent si la ei. El are tenul uscat si ea are tenul mixt.

| Traficdeacadele a răspuns:

De la bunica ar fi sa faci asa:Sa stai cu capul deasupra unui bol mare cu ceai de musetel cu un prosop pe cap. Dupa care sa iti freci fata cu malai, si sa ti le storci pe cele care nu au fost deja scoase!