| Cojocaru_Iustina_1998 a întrebat:

Bună, fetelor! Am părul destul de lung, dar nu îmi place deloc cum arată. Este destul de aspru în ultima vreme și foarte, foarte electrizat. Nu îmi stă așezat în niciun fel și mereu este ciufulit. Țin să menționez că este ușor ondulat spre vărfuri. Voi cum rezolvați această problemă? Ce produse sau măști naturiste folosiți?

Răspuns Câştigător
| BTWWWWW a răspuns:

Hei :)) sunt fată și am avut o perioadă când am pățit la fel. Folosesc un șampon pentru păr, e foarte bun, se numește Anaphase sau ceva de genul. Și după aceea mască de la Nivea. Cum a spus și BroSafarii, nu mai folosi placa și lasă-l să se usuce natural. Părul are perioade când trebuie să-l lași fără placă sau alte chestii care îl deteriorează. Încearcă și ceva de aici, prietenele mele mi l-au recomandat și am auzit că merge, acum na, cere și sfatul alt cuiva deoarece eu nu am încercat și nu știu ce efect are :
http://www.perfecte.ro/......acasa.html
sper că te-am ajutat! fundă? :x

8 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Fiecare are organismul său. Putem să-ți recomandăm n măști și produse. dacă la tine nu reacționează și mai dai și o grămadă de bani. Ai putea merge la un dermatolog sau la un hairstylist profesionist și te-ar putea ajuta mai mult decât noi, zic eu.
Al meu era aspru și electrizat până să încep să folosesc o loțiune cu petroleum de la Gerovital și un șampon anticădere. Acum parcă e și el mai mătăsos și nu mai se electrizează așa.
Sper că te-am ajutat.
O seară plăcută!

| Cojocaru_Iustina_1998 explică (pentru Neo12):

Am folosit și eu aceste produse. Ambele. și tratamentul și șamponul, dar nu m-au ajutat cu problema electrizării, în schimb nu-mi mai cădea părul.

| Neo12 a răspuns (pentru Cojocaru_Iustina_1998):

Am înțeles. Încearcă să schimbi pieptănul/peria.

| Kandia15 a răspuns:

Balsam. Si o data pe saptamana masti pe care le poti lua de pe net

| AlissBrie a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu aceasta problema dupa ce am folosit vopseaua de la Palette.Parul mereu arata ceva gen claie de fan laughing mai ales dupa ce faceam baie.Eu il potoleam totusi cu placa si o ceara de par,recunosc imi era lene sa folosesc si protectia termica, desi o aveam uitata acolo in raft laughing.Dar uite cum am reusit eu sa am un par frumos :X

In primul rand mi-am luat inima in dinti si m-am tuns astfel incat sa elimin tot parul deteriorat. Aveam parul destul de lungut, el fiind ondulat, mai ales dupa ce il indreptam era lung, cam cu vreo 2 palme peste nivelul sanilor,insa desi reuseam sa il tin sub control,dupa cateva minute se transforma intr-o claie de fan laughing.
Bun,dupa ce m-am tuns am ramas cu lungimea parului cam putin deasupra sanilor,iti dai seama cat de ars era big grin,nu am mai folosit placa o vreme,intre timp am si schimbat-o cu una mai buna care indrepata mult mai bine si nu arde atat de rau,desi nici acum nu folosesc protectie laughing,am folosit uleiuri (ricin, masline), imi faceam fel si fel de masti naturale, imi cumparam sampon, balsam si masca de par pe baza de keratina sau ulei de argan big grin.Nu cine stie ce eforturi stai linistita, insa acum e super ok :X Insa daca nu te tunzi nu prea exista sanse sa ai ai un par frumos orice solutii ai folosi happy trebuie sa o iei de la capat cum s-ar spune si de data asta sa ai mai multa grija cu ingrijirea lui, eu vreau sa incerc sa imi fac o indreptare cu keratina big grin ca sa nu mi-l mai indrept vreo cateva luni si sa arate super, iti recomand asta si tie daca totusi nu vrei sa renunti la lungimea lui, bafta :*

| BroSafarii a răspuns:

Niste sfaturi de la un baiat laughing, daca folosesti placa de intins... nu o mai folosi, asta face ca parul sa fie ars/ aspru, piaptana-l cat de rar poti, nu folosi piaptan perie. Spalal cu apa de urzica, de mult, bunicila / strabunicile cand faceau mancare de urzica, nu aruncau apa in care au fiert urzicile pentru ca, acestea ori se spalau pe cap cu ele, ori beau acea apa, pentru ca contine foarte mult fier!
Inca ceva, cand faci baie/dus, nu te apuci si il coafezi, il lasi sa se uste natural, sau de ce nu la soare. O zi faina. Funda?

| Cojocaru_Iustina_1998 explică (pentru BroSafarii):

Nu folosesc nici pieptene, nici placă, nici uscător, nimic. Folosesc balsam, uleiuri și tot nu îmi stă așezat. Asta e mai grav.

| vivitheo a răspuns:

Sfatul meu e sa folosesti mastile celor de la kalos.Sunt foarte bune.
Si eu folosesc si chiar imi descurca parul si il face matasos. Folosesc mereu mastile lor.
Sper ca te-am ajutat! :*