| becausee a întrebat:

fetelor am vazut i gramada de fete care nu au cosuri pe frunte(nici macar un punctulet negru) cum reusesc oare? daca imi puteti raspunde, ajutati-ma si ziceti-mi si mie cum as putea sa fac sa arat si eu asa, P. S fara fond de ten as vrea sa arat asa, dar naturala nu cu fond de ten! sper sa ma intelegeti! eu am doar doua cosuri pe frunte si nu mai trec ce sa le fac? am incercat 1000 de creme si de tot felul am mers la dermatolog dar degeaba, fara niciun rezultat! m-am saturat si am 12 ani primele cosuri mi-au iesit la 7 ani! va multumesc, orice raspuns este bine venit!:*dau fundita la cel care poate sa ma ajute sa arat bine!

4 răspunsuri:
| Diana100001 a răspuns:

Mi-a zis si mie cineva asta: ia niste apa de ploaie si pune-o la fiert pana clocoteste. Pune un capac si peste un minut stinge aragazul. Lasa 2 minute sa se raceasca si apoi umezeste cu acea apa un prosop. Pune-l pe fata si lasa-l 15 minute. Repeta asta de mai multe ori. Sper sa iti mearga! Bafta!

| Deea_4113 a răspuns:

Pai.conteazaa si ce fel de ten ai. poate ai tenul' diferit de alte fete.de exemplu nici eu n'am cosuri.si cunosc o prietena care e cev in genul tau.si foloseste o crema de cosuri.de la farmacie.straight faceo sa-ti treaca dar iti zic sa nu te apuci sa te dai cu toate prsostiile pe fata (machiajuri, orice creme fara folos) sau alte tampenii si sa-ti strici mai rau tenul'. asteapta pentru ca o sa-ti treaca.winking pup bye:*

| EncoreAbcd a răspuns:

Buna si eu am cateva cosuri dar nu se vad pentru ca ma prinde soarele foarte repede si in plus sunt gen brobonitze tongue. Iti recomand o crema de la farmacie foarte buna am incercat-o si nu e scumpa de loc eu una am scapat de puncte negre si cosuri happy. Se numeste,, Lotiune mentolata mixtura cu mentol si oxid de zinc''. Sa-mi spui daca a functionat happy

| highcoconut a răspuns:

Wow. Eu am 14 ani si n-am niciun cos pe frunte. Cred ca depinde si de pielea fiecaruia... oricum, eu folosesc in fiecare seara, inainte de culcare, o crema demachianta(chair daca nu ma machiez, ea imi curata pur si simplu fata), tonifiant apoi crema hidratanta. Imi place sa am grija de pielea mea si asa ar trebui sa faci si tu. Nu-ti garantez ca cosurile vor disparea urmatoarea zi pentru ca n-are cum, dar daca ai rabdare intr-o saptamana, doua ai sa vezi diferenta. Mult noroc! happy