| anonim_4396 a întrebat:

fetelor care imi poate spune si mie o cura de slabire care e buna, o pot folosii si copii de 12 ani si slabeste cateva kg bune pe luna?

Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Deci dietele nu sunt bune, au efectul yoyo(adica pui dublu pe tine).Mai ales ca tu esti in crestere.Cel mai bine ar fi sa nu mai mananci dupa ora 7, sa mananci fastfood cel mult de 3 ori pe an(eu asa fac). Redu consumul de chipsuri si sucuri(logic ca mai poti gusta din cand in cand dar de rareori).Nu manca mai mult de juma de paine pe zi(daca se poate chiar 5 felii pe zi dupa cum e recomandat). Incearca sa mananci cat mai putin, nu iti pune "varf" de mancare in farfurie si obligatoriu dimineata sa mananci.Cartofii prajiti trebuie sa ii reduci si pe ei sau incearca sa mananci cu salate, cat mai multa salata.Ai grija sa nu amesteci anumite mancaruri gen carne cu paine sau carne cu pireu...etc.Daca nu ai timp incearca sa faci exercitii macar 2-3 zile pe saptamana sau daca nu iti plac incearca zumba( e un dans super, te distrezi si te ajuta la slabit). Ceas mai putea sa-ti spun...Ai grija cu luna( e ciudat dar adevarat). Cand e luna plina in ziua respectiva se pune dublu pe tine.Cand e in crestere te ingrasi mai mult si cand e in descrestere poti manca mai linistita.Ai auzit de efectul placebo? Ei bine efectul placebo inseamna sa crezi.Deci daca incepi sa faci "dieta" care ti-am ziso eu trebuie sa crezi ca vei slabi pentru ca totul pornesste de la minte.Mi-a zis mama ca sa facut un studiu cu efectul placebo.A luat mai multe persoane bolnave de aceeasi boala.La jumatate le-a dat pastile recomandate pentru boala respectiva si la cealalta jumatate le-a dat pilule dinalea dar goale nu aveau nici un efect si le-a facut sa creada ca persoanele care au mai folosit pastilele alea au scapat de boala.Stii cine s-a vindecat mai repede? Cei care au folosit pastilele goale.Succes:*

3 răspunsuri:
| OanaNedelcu84 a răspuns:

Hmmmm sincer pentru copii de 12 ani NU e buna cura insa daca vrei sa faci orice ca sa arati bine, tii si cura la varsta asta pentru ca si eu am tinut atunci si inca tin. Sfatul meu este sa ai grija si sa nu exagerezi cu aceasta cura.winking bafta.

| Loore_8676 a răspuns:

Byby,parerea mea e sa nu tii dieta,pe mine nu m-a prea ajutat.Dar poti sa mananci mai multe fructe,legume si din astea, evita sa mananci dulcuri, si foarte multe chestii fast-food.Fa multa miscare.Iesi si alearga macar 10 minute pe zi.Asa o sa vezi ceva rezultate.Crede-ma,ca poti face exercitii timp de cateva exercitii acasa, si o sa se vada o diferenta.Te pup`:*

| pinkcandy7 a răspuns:

Hey buna! Am 13 ani, eu pot sa iti recomand o dieta pe care am urmat-o timp de 3 saptamani si am slabit 5 kg...nu credeam in diete,am incercat sa ma aptin si sa consum mai multe fructe,legume,mai sanatos dar nu functiona si mi-am propus sa incerc o dieta disociata, care da, a dat rezultate sunt multumita!
Dieta ii apartine monicai anghel :
http://www.idieta.ro/monica-anghel-cum-am-slabit-20-kg-in-5-luni
Citeste si o sa iti formezi o idee! bafta si sper ca te-am ajutat.pss trebuie sa faci si miscare plimbate cu bicicleta, rolele sau pe jos cu prietenii alearga:X