| Goddessss a întrebat:

Bună fetelor!
Ce părere aveți despre produsele essence sau revolution?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Decente, depinde ce-ți iei. fardurile de ploape de la make up revolution mi se par foarte ok pentru ce preț au. de la Essence știu că tot lăuda Andreea Balaban un tuș foarte bun și rezistent.
eu recomand și trend it up, mi se par ceva mai bune decât essence și au prețuri super accesibile

| Catrice a răspuns:

Acceptabile.

| zurick a răspuns:

Essence îmi place, sunt foarte calitative produsele. Nu mă omor după revolution.

| raMLesS a răspuns:

Nu sunt fata dar cred ca sunt niste produse ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Care dintre?
am pus întrebarea, deoarece am si produse '' high end''si pot sa dau 100 de motive ca nu-și merită toți banii. Efectiv poți lua machiaje si mai ieftine si sa fie mai ok

| anonim_4396 a răspuns (pentru Goddessss):

Ambele.
Sigur ca poti, dar depinde ce inseamna ok.Tie ti se pare ca au acelasi efect optic(sa zicem, evident ca nu), dar iti afecteaza pielea.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Prefer Revolution. Trusele de farduri de pleoape sunt excelente(pigmentare; raport pret-calitate).Am avut cam orice de la ei.Sunt buni.
Essence în ultimul timp m-a dezamăgit.
Mai degrabă recomand Catrice.Are aceeași firmă-mama că Essence(Cosnova), dar parcă produsele sunt mai bune.

| Goddessss explică (pentru dragodana):

Eu de la revolution am deep dive si newtrals 3, tu ce ai?

| dragodana a răspuns (pentru Goddessss):

Salut!
Am avut si eu Deep Dive anul trecut.Si Velvet Rose.Am avut si I heart Revolution-Dragon's heart(limited edition)(intelegi de ce cu dragonii laughing) ).
Am avut si Conceal&define-nu prea grozav-usuca pielea.
Am si un creion de ochi.Aluneca bine pe pleoapa(migreaza), dar nu sta pe conjunctiva.
Sincer? Am si uitat ce am avut.

| Goddessss explică (pentru dragodana):

Hey, iti zic ceva.
am testat produsele de la revolution, in special paletele re-loaded, si toate inclusiv deep dive au un ingredient cu factor rosu (adică periculos), au un paraben.
si am cautat pe net despre el, si zicea ca poți face tumori sau cancer mamar in viitor. poate dacă e in cantități mari.
acum pe mine, nu cred ca are sa ma afecteze atâta de tare, ținând cont ca ma fardez doar o data pe săptămâna.
faza e ca, sa ti verifici de acum înainte cosmeticele si săpunurile(este un test pe calculator se cheamă skincarisma)...
m-am speriat puțin când am văzut, fără sa mint, in schimb am făcut essence (am rămas impresionata de rimelul las princess ca ii 90%safe) si de un fard metalic de la Douglas (am dat eu 40 de lei pe el dar merita) era 100% safe.
imi pare rău de paletele alea, merita toți banii raportat la preț calitate, dar dacă baga ingrediente asa de periculoase, care erau interzise in Franța apoi ii bai.

| IONY81 a răspuns:

Mie mi se pare ok marca Revolution, am si palete si tot felul de nebunii.