| diaa a întrebat:

Bună :*. Fetelor cum sunteţi pensate? Ce formă au sprâncenele voastre >:? Dacă se poate şi o imagine asemănătoarebatting eyelashes. Săptămâna viitoare cred că voi merge la pensat şi nu prea sunt hotărâtă încă ce formă aş vrea thinking
Aştept răspunsuri devil
Mulţumescbatting eyelashes

6 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu trebuie sa fii hotarata pentru o anumita forma. degeaba iti place tie de o fata careia ii sta bine cu sprancene arcuite ca poate tie iti va sta groaznic asahee hee cosmeticiana va stii cel mai bine ce ti se potriveste. daca ea vede ca nu iti sta bine cu ce ii zici tu iti ca explica ca nu te avantajeaza. sunt anumite proportii ale fetei care trebuie luate in considerare si la aia nu ne pricepem noi tongue

| G a răspuns:

Da-ti forma in functie de fata ta. daca ai fata lunga fa-ti sprancenele mai orizontale ca sa mai reduca din lungime. daca ai fata mica fa-le mai arcuite. de asemenea, sa fii atenta cu arcul, sa nu fie prea in interior sau prea in exterior, si nici prea "unghiular" ca arata naspa. uite o imagine: http://glamouredited.com/howtos/images/angelina_jolie_eyebrows.jpg ca sa iti dai seama de pozitia ideala a arcului. :D
astea sunt ale mele: http://i56.tinypic.com/2vj3cr5.jpg

| Annitu a răspuns:

Stai sa gasesc o poza sa-ti arat;;) http://www.prieteni.ro/uploads/albumfoto/854073_27_octombie_(3). JPG

| chocolate27 a răspuns:

Parerea mea este sa ceri sfatul cosmeticianei, nu te lua dupa cum sunt pensate altele ca poate tie nu iti sta bine whistling Succes! Pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Forma nu prea o vrei, depinde ce ai ca sa vezi ce iti poate face. De obicei se merge pe forma naturala a sprancenelor ca sa nu fie socanta schimbarea.
Mie personal imi plac sprancenele arcuite (nu rotunde) si de grosime medie. Si e importanta lungimea sprancenelor, sa fie bine calculata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.lumeafengshui.ro/......P30-08.jpg Eu asa le am, ascutite:D.

Baftaa!:*:*:*