| ciocoladi a întrebat:

Bună fetelor! În vară voi fi nașă (părinții mei vor fi nași, eu voi fi "nașă mică") și cum va fi prima oară pentru mine, sunt extaziată și puțin speriată. Vreau ca totul să fie perfect, să fiu un fel de model. Mi-am luat deja rochia pentru seară, partea de sus e roz-banană și fusta (practic) e neagră. E până la genunchi și fusta e tip cloș. Nu prea știu ce să iau în picioare la ea... Mi-ar trebui niște site-uri sau propuneri de pantofi, cu prețuri normale... Nu m-ar deranja deloc dacă îmi dați și rochii pentru cununia civilă laughing. A, și țineți cont că am 13 ani, fără tocuri de 25 sau prețuri colosale laughing. Mulțumesc anticipat.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vei fi nimic, nasii vor fi ei. Tu vei fi fata lui mama si tata atat. Si o legatura amicala cu finii respectivi.

| ciocoladi explică (pentru mgtow):

Gândește-te la sensul figurat... Doamne, nu asta conta, eu am cerut rochii și pantofi, restul era problema mea.

| PedoBarbie a răspuns:

Nu ştiu de ce eşti aşa entuziasmată şi vrei ca totul să fie perfect. Nici măcar nu eşti tu ci părinţii tăi sunt naşii. Nunta o pregătesc mirii şi naşii nu fiica lor.

| Ely3434 a răspuns:

Iti poti lua niste balerini, si eu am 13 ani. Voi merge la o nunta la vara si îmi place rochita tawinking cred ca o sa-mi iau si eu... Sunt nehotărâta. Fundita? :*

| ciocoladi explică (pentru Ely3434):

Da, cam la balerini m-am gândit și eu, eu am luat rochia de la Kalia, dacă zici că te interesează. :*

| Ely3434 a răspuns (pentru ciocoladi):

Mersi :*

| DutzaDiia a răspuns:

Uite, eu zic sa nu te entuziasmezi prea tare. Felicitari, dar cum a mai spus si @Sofer, parintii tai sunt nasii, tu esti doar fiica lor. Eu zic sa te imbraci totusi decent; o pereche clasica de pantofi, de preferat negri si cu un toc potrivit si acceptabil varstei tale ti-as recomanda (si eu tot 13 ani am). Cei clasici sunt si cei mai finuti si potriviti, am o gramada de perechi (si pe negru, bej, bleu-marin etc) si cred ca s-ar asorta cu rochia aleasa. Sau daca nu, poti opta pe o pereche draguta de balerini roz sau negri. Pe site-ul http://www.fshoes.ro/......p?/pantofi poti cauta perechea perfecta. Te pup :)

| ciocoladi explică (pentru DutzaDiia):

La ce te referi prin "pantofi clasici"? Pentru mine pantofii au fost mereu o problemă, eu primavara si toamna port tenisi, vara sandale si iarna bocanci sau ugguri. laughing

| Ely3434 a răspuns (pentru ciocoladi):

Si eu port la, fel, ca tine laughing)) Nu prea port balerini, doar la, ocazii. Am o pereche gri, simplii si cu un fel de fundita si sunt adorabili :X

| DutzaDiia a răspuns (pentru ciocoladi):

Pai, pantofii clasici sunt mai simpli, dar totusi si foarte eleganti. Mie imi plac cei de culoare negru-mat, si cu tocul acceptabil ca inaltime si grosime. Uite un exemplu de pantofi clasici : https://www.google.ro/......ps?/search Sper ca te-am ajutat, si daca nu iti plac, imi pare rau. Nu stiu ce sa zic, dar mie chiar mi se par foarte eleganti si finuti.

| ciocoladi explică (pentru Ely3434):

Și eu exact la fel cu balerinii și toate celelalte laughing.

| Ely3434 a răspuns (pentru ciocoladi):

laughing) :*