| anonima3389 a întrebat:

Buna fetelor. s-ar putea sa sune cam stupid intrebarea mea, dar ma rischappy. voi cu ce va epilati jos? eu m-am tot epilat cu lama dar vreau sa renunt la ea pentru ca imi creste f des...cu epilatorul nu vreau pentru ca ma doare, iar la salon nici nu-mi permit sa merg si nici nu m-as duce k mi-e rusinehappy. cu ceara nu m-am epilat niciodata.nu stiu cum e? voi cu ce va faceti? ce-mi recomandati ca sa nu ma usture?

6 răspunsuri:
| deutSa a răspuns:

Eu ma fac cu lama pe picioare, in zonele intime, la subrat si pe maini :) Iar mustata mi`o iau cu ceara rece.
Am auzit de o ceara de unica folosinta sau refolosibila, care este ca o "coca". O aplici si apoi dezlipesti. Am vazut pe site-ul celor de la coco studio [ un salon din Ploiesti ] si am intrebat cu ce epileaza si mi s`a spus ceara de unica folosinta sau refolosibila, dar parca nu era ca ceara aia de o stim noi care stai s`o incalzesti 15 minute pe foc si cand o aplici te frigi si te ustura de lesini. http://cocostudio.ro/epilat.htm

| hideaway a răspuns:

Îți recomand crema epilatoare care se găsește în comerț. O aplici, o lași 10 minute, după care te clătești.
Succes.

| Bemineever a răspuns:

Eu ma dau cu crema cu extracte de musetel...niciodata nu mi-am dat k lama.Incearca asta, de la farmecwinking

| loveromance46 a răspuns (pentru Bemineever):

Poti sa te faci cu pasta din zahar. Este ieftin, destul de usor si in plus nu doare atat de mult ca ceara pentru ca aceasta pasta este aplicata in sensul invers cresterii parului si este smulsa in sensul cresterii parului (nu ca ceara). Poti sa gasesti reteta pe internet. Mult succes!

| ancadragutza a răspuns:

Buna
stiu e foarte dureros cu epilator sau ceara.cel mai bine este sa ta faci cu ceara pentru ca epilatorul te poate ciupi si pe deasupra mai si rupe firele de par.fii atenta
exixta la farmacie sun spray cu lidocaina activa(anestezic local) se numeste LIDOCAIN costa pana in 20 lei.pui putina vata sau ceva intre labii ca sa nu ajunga pe clitoris pentru ca iti amorteste si nu il mai simti si da si o senzatie de disconfort, iti dai pe dansa cu spray din belsug dar nu sa curga siroaie, dai cateva pufuri il lasi sa se usuce putin iar dai si tot asa pana vezi tu ca te cuiupi si nu mai simti nimic.sa nu iti faci griji pentru ca efectul sprayului va desparea in jur de 30 min o ora.si iti recomand sa te faci cu ceara o pui calduta si pe urma nu o lasi sa se intareasca definitiv pentru ca pe urma nu o mai dai jos. dupa ce termini te dezinfectezi te stergi cu putin spirt.asta e tot spar ca ti-am fost de folos. pupy!

| cryssu92 a răspuns:

Sa stii ca poti sa iti permiti salon(zic eu).In Coreea am fost la un salon si m-am epilat pe tot corpul cu laser.Nu a fost foarte scump(acolo se lucreaza in woni sud-coreeni), banuiesc ca nici aici nu e foarte scump.Acolo m-a costat 1.200.000 woni, adica vreo 3.000 lei.mie mi se pare convenabil, pentru ca e permanent!