| TrottiForYouOfSurprise a întrebat:

ii adevarat ca daca iti ti parul prins in coada creste mai repede? cum e mai bine sa-ti ti prul noaptea? prins desprins? fundita

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părul nu trebuie să-l "sugrumi", trebuie prins lejer câteva ore, nu mai tot timpul.
Uleiul de ricin aplicat pe pielea capului și după două ore spălat cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de grâu îl vor la creștere. O dată pe săptămână este suficient să faci acest masaj al scalpului!
De asemenea trebuie să-i tai vârfurile o dată la 2-3 luni pentru creșterea lui sănătoasă.

Pa, pa.

| DizzyXD a răspuns:

Buna big grin
Deci ziua sa tine legat, ca sa nu iti intre in ochi, si ca sa nu iti cada, iar noapte cand te culci sa il piepteni si sa stai cu el dezlegat, sa poata creste in voie, si sa se odihneasca si el big grin
Eu am fost la doctor si asa mi-a spus

| Coral7 a răspuns:

Nu, nu-i adv. de fapt e chiar contrariul. si noaptea depinde cum iti e tie. daca iti este frig lasa-l desprins. si daca iti e cald prindel. eu asa fac. si eu auzisem inainte de prostia ca daca iti ti parul legat in coada creste mai repede. si am incercat timp de 2 luni ba chiar mai mult. si nu am vazut nici o diferenta ca ar creste mai repede. big grin funda? :*

| DuLciI a răspuns:

Da creste mai repede prins in coada ziua, si daca poti si noaptea eu asa procedez si iti creste repede.