| alexandra7199271 a întrebat:

Buna, îmi miroase fundul urat, transpir și mult și poate de asta..nu este un miros înțepător dar când fac baie și mă șterg cu prosopul este un miros ușor urâțel.Xe aș putea face? Să mă dau cu creme parfumate? Un deodorant de igiena intimă?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi multe cauze a mirosului corporal.
Mergi la medicul de familie, sa te trimita la niste investigatii /analize!

| Violleta2022 a răspuns:

Fa dus in fiecare zi cu apa calda si sapun si dupa defecatie, spala-ti fundul, ca atunci nu mai miroase deloc.
Pe transpiratie si miros de excremente NU se pune niciodata parfum, ci spalat cu apa calda si sapun dimineata si seara iar chilotul schimbat zilnic sau de dorua ori pe zi, imediat dupa ce te speli.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai in primul rand sa te speli mai bine. Așa nu va mai mirosi imediat după baie.

| LaviniuA a răspuns:

Exercitii kegel ca intaresti muschii, sa se inchida mai bine happy

| vasileparnaie a răspuns:

Dai cu spray axe