| nllbia99 a întrebat:

Bună, îmi puteți recomanda câteva fond uri de ten? Pana acum le foloseam pe cele de mai la avon, dar mi au iesit coșuri. Cele de la lux sunt mai bune? Sau mac?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu de la fonduri de ten ti au iesit coșuri ci din cauza ca nu stii ce ten ai si ce fond de ten ti se potriveste, află mai întîi ce tip de ten ai, gras sensibil combinat si apoi decide te care fond de ten te va avantaja mai mult si nu vei avea reactii adverse, mergi la un dermatolog si fa ti analize ca sa vezi poate ai o boala de piele sau o alergie la substantele din fondul de ten, ca atunci orice fond de ten i ti cumperi de la orice firmă tot asa vei pății.

| dragodana a răspuns:

Salut! Alege un fond de ten in acord cu tipul tau de ten.
Eu am ten normal si folosesc/am folosit Oriflame Giordani Gold anti-age, L'oreal Accord Parfait si Rimmel Match Perfection. Dupa parerea mea, cele mai bune.
Te rugam sa revii cu tipul de ten ca sa te ajutam mai mult.

| Rx5hnS a răspuns:

Cele de la Avon nu sunt bune. Te poti duce in Sephora sau Douglas si ceri de la tipele alea sa iti dea mostre, din fondurile de ten care iti fac cu ochiul, le testezi acasa o zi doua, si daca iti place unul te duci si ti.l ei. Si cele de la Mac sunt bune, tot asa te uiti la unul care iti face cu ochiul si ceri de la o tipa sa ti-l aplice pe fata, si vezi daca ti-a placut, si nu ti-a facut probleme, ti-l ei.
Eu asa am facut, si l-am descoperit Pro longwear de la Mac si Double wear de la Estee Lauder. Daca vrei o acoperire extrema cere o mostra si vezi. Sunt destul de scumpe, dar merita.