| Ellutzaa_Miha_1998 a întrebat:

Bună Tpu.Am și eu o intrebare:
Am tenul usor acneic (am cateva cosuri),demachianta am tenul usor uscat. dacă imi dau cu fond de ten (folosesc de la FM Group Romania acum,dar am folosit si avon, maybell ) mi se intinde pe fata si dupa cateva ore am tenul usor uleios..se vede urat.Ce fond de ten as putea sa folosesc? Fond de ten mat? Ce mi-ați recomanda?

3 răspunsuri:
| AndCat26 a răspuns:

Da,foloseste fond de ten mat, sau inainte de aplicarea fondului de ten foloseste o crema pentru ten mat.

| Whinnie97 a răspuns:

Buna! Am si eu tenul asemanator, usor acneic, cand ma demachez imi este uscat, iar cand ma dau cu fond de ten imi este uleios in zona T(de fapt asa imi era si mie). Acuma de cand am inceput sa folosesc un primer "Loreal infallible", apoi aplic fondul de ten de la Loreal se numeste "Loreal infallible 24h, SAU de la Rimmel london "Stay Matte". Sunt foarte bune si nu accentueaza acneea. Apoi aplic putina pudra in zona T si e gata. De cand am inceput sa aplic aceasta rutina imi sta mult mai bine fondul de ten pe fata. Sper ca ti-a fost de ajutor! Te-am pupat!:*