| anonim_4396 a întrebat:

Buna, imi puteti recomanda rujuri foarte rezistente dar sa nu se stranga in liniile buzelor si sa nu arate buzele extrem de uscate? Lip tintul de la Benefit este rezistent la transfer?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Maybelline superstay matte ink.
Nu folosi rujuri rezistente in fiecare zi.Iti vor usca si rida buzele foarte rau.Foloseste balsam de buze acasa.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

încearcă matte ink de la maybelline. sunt foarte rezistente, au un preț chiar ok și buzele nu ți le usucă exagerat de tare dacă ai buzele hidratate. ale mele îs chiar ok la sfârșitul zilei după ce le port.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Problema mea cu rujurile astea e sa nu arate rujul extrem de uscat pe buze si sa se stranga. Buzele le am mereu hidratate. Am avut un ruj de la Rimmel Provocalips care arata impecabil dar au o gama restransa de nuante. Multumesc

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

ți-am zis, mie mi-e ok.
să nu cumperi porcăriile alea de la sephora. am avut eu unu și îmi vine să dau cu el de pereți. am dat 70 lei pe el ca să mi se ia într-o oră de pe buze fără să mănânc sau ceva. mergeam iarna si imi țineam buzele lipite de palton să mă feresc de aer rece și era tot pe palton... crec și alea din bazar cu 5 lei sunt mai rezistente. m-am luat după toate proastele de pe Youtube să cumpăr porcăria aia

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Eu vreau sa-mi reziste si cand ma sarut! laughing Chiar mi-as dori sa mai gasesc cianura aia la 5 lei. Mancam 3 feluri de mancare uleioase, beam apa si era tot acolo iar finish-ul era unul catifelat.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

La sărut nu rezistă... dacă dai un pupic așa scurt rezistă, dar dacă e vorba de make out o să fiți amândoi dați cu ruj. da nici prostiile aalea de sephora nu rezistă. îți zic asta ca să nu faci și tu prostia să le cumperi să plângi după bani ca mine. jur și un ruj la 10 15 lei rezistă mai bine decât ăla

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Cred ca o sa caut unele tip marker, stiu ca avusesem o data si nu aveam treaba cu ele, sunt prea chitra ca sa vreau sa-mi impart rujul.laughing Poate nuanta respectiva are problema asta. Mai stii ce nuanta este?

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că ține de nuanță. nu era roșu sau vreo culoare foarte puternică, că știu că alea se iau mai ușor. era un maro roșcat. nici nu-l mai găsesc că ți-aș zice.

| Rx5hnS a răspuns:

Daca ai buze uscate incearca sa le hidratezi intai. Rujurile rezistente la trasfer doar o sa faca lucrurile mai rau.
Incearca sa bei multa apa, sa folosesti un balm bun de buze, un scrub si ocazional o masca pentru buze.

| anonim_4396 explică (pentru Rx5hnS):

Nu le am uscate si le hidratez inainte. Am dat peste produse drugstore cara aratau de parca mi-am pus ciment pe buze si nu as vrea sa patesc asta si cu ceva mai scump ca sa stea si alea degeaba.

| Rx5hnS a răspuns (pentru anonim_4396):

Incearca rujurile lichide de la mac. Sunt cele mai bune dupa mine. Sau daca ai posibilitatea poti incerca si rujurile lichide Colourpop satin.

| anonim_4396 explică (pentru Rx5hnS):

Sephora lip stain ai incercat? Vazusem cateva nuante dragute la ei.

| Rx5hnS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da. Sunt si alea bune