| girlgonewild a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie niste modele de unghii pe care mi le pot face singura? Nu am la dispozitie pensule speciale pentru oja.Mersi anticipat! Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Irinushh a răspuns:

Iti poti face un model french cu ajutorul benzilor speciale pentru manichiura, sau daca nu ai poti folosi scoci sau banda deziva laughing sau banda de hartie. Pe degetul mare si cel inelar iti poti face o floricica. E simplu de facut: faci 5 puncte si un punct rosu sau negru sau ce culoare vrei tu in mijloc, iar daca vrei ca petalele sa fie mai alungite pui o picatura de lac pe care o alungesti si asa obtii o petala. Daca nu iti place asa, foloseste cele 3 puncte magice (asa le spun eu) laughing pe o parte a unghiei, vertical faci 3 puncte care cresc de la cel mai mic pana la cel mai mare sau invers laughing
Punctele le poti folosi si pe o culoare mai indrazneata sa spun asa.
Poti sa faci fete zambitoare ( eu foloseam o carioca subtire permanenta) ei...nu erau foarte rezistente, dar aratau bine pe moment.
Incerca french cu alte culori sau tot cu alb, numai cu o dunga colorata exact sub alb
Ai incercat vreodata sa iti faci multe dungi de diferite culori? Iese chiar tare! iti recomand...
Am incercat odata sa imi lipesc ceva paiete mici, insa nu au rezistat destul de mult...
Mi-a facut o prietena mai demult o unghie cu forma de pepene. Asa draga mi-a fost unghia aia!laughing

1 răspuns:
| Azµre a răspuns:

French cred ca asa se scrie... le faci simplu... varsul unghiei cu alb restul cu lac. pui scoci ca sa delimitezi. e cea mai simpla metoda.