| Roxana223 a întrebat:

Bună! Îmi puteți recomanda un fond de ten stralucitor cu acoperire medie pentru tenul gras?
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Alexia1208 a răspuns:

Atunci îți recomand cu încredere Estee Lauder Double Wear in combinație cu baza de machiaj marca Sephora (estompează foarte mult porii). Este cel mai bun dintre toate pe care le-am încercat. Dacă cunosti nuanța unui fond de ten care sa fie 100% potrivire cu nuanța tenului tău îți sugerez site-ul Findation (exact așa se scrie). Acolo iti generează nuanțele altor fonduri de ten (+ corectoare și dacă nu ma înșel, cred ca și pudre) pe baza nuanței și mărcii de fond de ten pe care o introduci tu. Eu așa mi-am găsit nuanța. Am 1W0 la Estee Lauder. Am avut fondul de ten de la Pupa nuanța 010.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! La ce te referi prin "stralucitor"? Nu am mai auzit termenul. La mine functioneaza foarte bine, fondul de ten de la Rimmel London Match Perfection.

| Roxana223 explică (pentru Aasdfghj):

Sa aibă mici particule de strălucire, adică sa nu fie mat ca să nu mi se adune pe față. Sa aibă efectul ala de glow.

| Ofiint? a răspuns:

La rândul meu, am un ten gras, prin urmare folosesc fondul de ten l'oreal infallible matte.
Ce imi place la acest fond de ten:
- acoperire medie
- finish mat
- nu arată inestetic pe ten
- are un aspect natural
- prețul accesibil
Din punctul meu de vedere, merită să-i dai o șansă. Eu îl folosesc de un an.

| Roxana223 explică (pentru Ofiint?):

L-am folosit și eu, dar dupa 3 ore mi se,, strangea", aduna pe fata.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Pentru ten gras recomand Revlon Colorstay(acoperire medie) si L'Oreal Infaillible(acoperire mai mare), amandoua exista si in varianta pentru ten gras.+Maybelline Fit Me.
Am ten normal si am avut Estee Lauder, o nuanta luata cu Findation.Big mistake.A fost 2 nr prea inchis.In plus dura mult pana il dateam jos.
Iti sugerez sa te duci in Sephora sau Douglas, incerci monstrele si apoi vezi pe unde gasesti mai ieftin pe net.
Cat despre partea cu stralucitul...amesteca fondul de ten cu iluminator lichid.

| Alexia1208 a răspuns:

Bună! Cât de des dorești sa îl folosești? Zilnic/la câteva zile sau doar la evenimente sau ocazii speciale?

| Roxana223 explică (pentru Alexia1208):

Doar la evenimentele speciale

| Alexia1208 a răspuns (pentru Roxana223):

Atunci îți recomand cu încredere Estee Lauder Double Wear in combinație cu baza de machiaj marca Sephora (estompează foarte mult porii). Este cel mai bun dintre toate pe care le-am încercat. Dacă cunosti nuanța unui fond de ten care sa fie 100% potrivire cu nuanța tenului tău îți sugerez site-ul Findation (exact așa se scrie). Acolo iti generează nuanțele altor fonduri de ten (+ corectoare și dacă nu ma înșel, cred ca și pudre) pe baza nuanței și mărcii de fond de ten pe care o introduci tu. Eu așa mi-am găsit nuanța. Am 1W0 la Estee Lauder. Am avut fondul de ten de la Pupa nuanța 010.

| Randomkid a răspuns:

Preferatul meu este Dior - Backstage sau YSL - Touche Éclat Le Teint