| Yeollie a întrebat:

.imi puteti spune cum as putea scapa de acnee cat mai repede? va rogsunt disperata.Nu e multa, cateva cosuri dar am unul maaare in varful nasului si mno... funda

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Bună. Dacă tenul tău nu e uscat, spală-te cu săpun de sulf, găseşti la farmacie. E mai scump decât un săpun normal, dar merită. Dă rezultate şi nu e dificil de folosit, nici nu-ţi ia mult timp. Te speli cu el ca şi cum ai folosi un săpun normal, după foloseşti o cremă hidratantă şi ai scăpat. Poţi face din asta o rutină şi o să ai un ten frumos.

17 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Spala-te de mai multe ori pe fata cu sapun, la mine merge happy

| Yeollie explică (pentru 95Cosmin):

Ce fel de sapun? smug

| 95Cosmin a răspuns (pentru Yeollie):

Nu cred ca conteaza, din cate am inteles eu de la scoala, cosurile apar pentru ca ramane piele moarta pe fata, spalandu-te cu apa si sapun inlaturi pielea aia moarta si pielea noua poate creste fara nici o problema.

| 95Cosmin a răspuns:

Spala-te de mai multe ori pe zi pe fata cu sapun, la mine merge happy

| Anaisssss a răspuns:

Ai incercat cu Zineryt?

| maryus24 a răspuns:

Fond de ten e chimic si iti cad toate cosurile sau clearasil sau gerovital. bafta asa e la pubertate

| PattyC a răspuns:

Uite aici un site unde poti citi cele 10 trucuri pentru acneehttp://sideris.ro/......tru-acnee/

| Ghio a răspuns:

Stiu ca ti se pare ciudat, dar trebuie sa-ti incepi viata sexuala!

| Yeollie explică (pentru Ghio):

Am doar 12 ani straight face

| doarEu001 a răspuns (pentru Ghio):

Viata sexuala nu are leagtura cu cosurile.mi se pare un mit.depinde de organism.cunosc foarte multe fete care nu au scapat prin "metoda" asta de cosuri, iar mie inca imi mai apar.si sunt destul de mare, am aproape 20winking

| Yeollie explică:

Pentru cei care ma pot ajuta dati-mi add la toxicbarbie925

| Cristian20123 a răspuns:

Freaca niste usturoi crud pe fata si in citeva zile o sati treaca sau maninca citi mai mult vitamina A si B3 sper ca ti-am fost de ajutor

| Balan_Ema_1998 a răspuns (pentru Cristian20123):

Ce tare e faza asta si eu o sa incerc, dar usturoiul trebuie zdrobit? sau cum? cum e procesul?

| Cristian20123 a răspuns (pentru Balan_Ema_1998):

Nu trebuie zdrobit doar ei un usturoi si il decojesti si dai peste fata unde ai cosul e usor

| Cristian20123 a răspuns:

In orice caz nu te spala cu sapun antibacterian solid caci contine o substanta chimica daunatoare

| Florinutza2 a răspuns:

Heeeiiiii nu dispera, iti va trece daca e unulhappy Il poti trata cu ceva crema sau pur si simplu cu ceva gel de curatare a fetei.eu am multe cosuri pe fata si folosesc de la sensiblu apa termala si ceva gel de curatare plus ceva crema antibiotic (isotrexin) si sunt foarte eficiente (am fost la dermatolog ca sa imi dea crema) oricum poti folosi batonul corector de la oriflame si e eficient si el si evident fodul de ten big grin

| Aioanei_Emilia_1986 a răspuns:

Iei un ser de la oriflame