| Geoosh98mtfc a întrebat:

Imi puteti spune un site unde sa scap de punctele negre,
sau imi puteti spune si niste masti happy ..Multumesc!.Dau Fundoi laughing
happy

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Amesteca un albus de ou cu malai. ia acest amestec si freaca-te cu el pe fata.

aici gasesti cele mai bune sfaturi
http://www.frumusele.ro/......e-negre/93

numai bine-ti doresc!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe o baie de aburi, presezi zonele afectate până la ieșirea lor completă, aplici comprese reci cu ceai de mușețel pentru închiderea porilor.
Punctele negre apar datorită lipsei demacherii în fiecare seară, pori dilatați și secreției de sebum care astupă porii, un tonic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand cu caldura, masca cu argila de la Aslavital.Se stie ca argila este excelenta pentru orice tip de ten,mai ales pentru cel cu tendinte acneice; curata foarte bine pielea,o revigoreaza, ajuta la reinoirea celulara, eliminarea bacteriilor de pe suprafata pielii(responsabile pentru punctele negre).O poti face in amestesc cu zeama de lamaie, sau alte fructe astringente (capsune, portocala etc.) sau pur si simplu cu apa plata.Se lasa pe ten sa actioneze timp de 10-15 minute si pe urma se clateste cu apa calduta din abundenta.Este recomandata in general o data sau de doua ori pe saptamana,in functie de nevoile tale, alaturi de o crema hidratanta cu musetel, galbenele.O alta masca buna pentru inesteticele puncte negre (comedoane) este si cea din tarata de ovaz, care la fel ca si masca tratament cu argila se lasa pe ten sa actioneze, acelasi interval de timp si se clateste bine cu apa calduta.Atentie,nu uita sa te demachiezi in fiecare seara, inainte de culcare, indiferent daca ai purtat sau nu machiaj intreaga zi; demachierea este esentiala pentru ca ajuta la eliminarea tuturor impuritatilor de pe ten.Nu uita sa consumi cat mai multe lichide; poti face o cura cu trei-frati-patati timp de o luna (1-2 cani/zi) si o sa vezi diferenta. Poti folosi o solutie cu aloe, poate fi crema, gel, sau sapun, pentru ca este excelent/a pentru orice tip de piele.Mai jos ai o multime de produse marca Farmec!

http://www.farmec.ro/......tal/1.html

Succes!

| LoriLoL a răspuns:

Asa cum a spus cineva..cremele mastile etc nimic nu va curata pielea de puncte in mod miraculos.doar un tratament cosmetic isi va face treaba.

| onlyme2851 a răspuns:

Buna. Recomand Garnier 3 in 1, e o masca cu argila, pentru mine a fost bun, curata tenul f bine si nu il lasa uscat. happy

| DaveMustaine a răspuns:

Masca 100% naturala cu tomate care sunt foarte active in combaterea punctelor negre
Se prepara cu fructe zdrobite, tinute 20-25 minute pe fata.

| Flaviia16 a răspuns:

O sa vezi ca nu te va ajuta nici un tratament happy Acele tratamente sunt pentru a le preveni. Trebuie scoase de catre un specialist ( nu costa mult, maxim 50 de lei ) iar apoi aplici regulat diverse masti pentru a evita aparitia lor.

| Geoosh98mtfc explică (pentru Flaviia16):

Am incercat sa le scot eu, dar au aparut mai multe, mai negre, si mai mari straight face

| Flaviia16 a răspuns (pentru Geoosh98mtfc):

Cunosc,sunt in aceeasi situatie. Mama a fost la salon unde le-a scos si acum isi pune o data pe saptamana o crema exfolianta.
Am incercat sa le scot si eu acasa dar nu are rost. te poti infecta happy Cel mai simplu e sa merg la un salon unde ti le scoate rapid, e totul steril happy Aia am sa fac si eu

| Anonimaa77 a răspuns:

Buna,eu am folosit clearskin de la avon, chiar a dat rezultate.
Bafta:*

| NebunaDinCartii a răspuns:

Eu folosesc masca de curatare si tonifiere de la PLANET SPA (brosura AVON) si sa stii ca ma ajuta foarte mult. Sau poti sa te uiti si intr-o brosura AVON sau ORIFLAME si sa cauti asemenea produse. Bafta. Fundoi? puppy dog eyes laughing

| Anda797 a răspuns:

Exista in Auchan niste plasturi pentru punctele negre. Se vand 3 la pretul de 7 lei