| Radulescu_Nicoleta_1978 a întrebat:

Îmi vreau parul inapoi! Parul meu desi e sanatos, lung si frumos îmi displace total culoarea! Eu inainte eram un saten inchis mediu, la lumina zilei batea si spre blond. Eu acum sunt vopsită un castaniu inchis, nu-mi sta rău..nu pot sa zic, însă simt ca mi-ar sta mai bine cu o culoare mai deschisă, eu de mica aveam parul destul de blond. Sau la un par alun, am încercat o mască naturală cu lamaie si apa..si sincer, a mers! Spre surprinderea mea, la rădăcini s-a deschis, nu pot sa zic ca schimbarea e una excelentă însă, e ceva. Vreau decolorare naturală, am mai auzit de miere, ulei de masline..si chiar am sa incerc. Eu de vopsit nu m-am mai vopsit de 2 luni. Poate doar mi s-au schimbat gusturile, sunt o persoana răbdătoare, Vreau sa ajung la un rezultat onorabil, nu-mi doresc sa îmi stric parul pentru o dorinta de moment. Si pe langa asta cine doreste sa îmi scrie in privat daca pot trimite poze, ca sa îmi spuneti ce culoare de par m-ar avantaja, eu tin cont si de parerea altora. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Din pacate parul vopsit nu se poate decolora natural. Vopseaua permanenta nu merge usor jos de pe par. Daca nu te-ai vopsit de 2 luni ai doar vreo 2 cm de par natural, cel de la radacina. Parul vopsit asa ramane pana il tai sau pana il decolorezi la salon cu soluții chimice.
Daca nu vrei sa-ti distrugi parul te statuiesc sa ramai cu culoarea aceasta pana iti mai creste parul astfel incat sa poti taia din portiunea vopsita.
Dar daca nu vrei sa ai doua culori in par atunci mai bine il decolorezi la salon.

| Ivanescucristina a răspuns:

Să ști că doar la soare se decolorează natural în rest nu ai cum, ori ai putea sa încerci o vopsea fără amoniac care nu iti afectează deloc parul, dar e puțin mai scumpa.