| luiza35 a întrebat:

In seara asta voi merge la ziua de nastere a unei prietene, ea a ales sa faca petrecerea intr-un club, eu nu am mai fost pana acum intr-un club, am 17 ani, sa nu radeti dar chiar nu am simtit nevoia de a merge la discoteca/club. Chestia este ca am vazut ca se obisnuieste sa se faca poze in cluburi, dupa care se posteaza pe pagina de Facebook, chiar si in acesta unde voi merge in aceasta seara. Cum sta treaba pana la urma, se fac poze asa la intamplare sau doar daca vrei sa ti se faca? Eu nu am cont Facebook si nici nu as vrea sa apar asa in vreo poza pe net.

2. Cam cum as putea sa-mi fac parul, il am tuns in scari pana la umeri, deci e cam scurt, daca il las desfacut nu prea imi place cum imi sta, plus ca este cald si parul mi se ingrasa destul de repede! Imi place cum imi sta cu coc asa mai ciufulit ( daca imi puteti da cateva modele)

3. Ce parere aveti despre manichiura french, dar cu un portocaliu mai neon in loc de alb? par de pitipoanca? Am unghiile de lungime medie si mi-am facut una mai devreme si am vazut ca arata interesant.

4. Si ultima intrebare: Imi place cum arata unghiile cu gel, dar nu vreau sa-mi pun pentru ca ma plictisesc si de obicei imi schimb manichiura la 3-4 zile si am si unghiile sanatoase, nu vreau sa le stric. Stiti daca mai exista vreun lac de unghii cu aspect de gel, in afara de O.P.I mi se par un pic cam scumpe, ceva pana in 25 Ron.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns:

1.Reformuleaza te rog intrebare si fi mai explicita.
2. Poti incerca un fel de implettitura! iti alegi tu ceva mai OK de pe net si te duci la coaforul tau de incredere si ii arati tipei care te coafeaza poza! SAU poti incerca cocul/coafura care iti sta mai bine!

http://www.youtube.com
/watch? v=rrlDSajseYg&
feature=youtu.be
http://www.google.ro/......tp?/imgres

http://www.google.ro/......tp?/imgres asa e tare)
SFAT:tapeaza-ti parul inainte si ca sa stea toata seara dati-l cu ceara de par sau cu fixativ

3.Nu,nu pari piti e chiar dragut! Si mai ales daca tie ti se pare frumos!
SFAT:poti incerca si cu culori normale nu neaparat neon.Si daca vrei poti face peste oja neon niste dungulite pe orizontala cu negru.

4.Nu ti le strici daca iti pui cu gel. Dureaza 30 de zile si dupaceea te duci sa iti mai puna gel deoarece iti creste unghia si arata inesetic.

http://www.1001cosmetice.ro/produs/essence-topcoat-cu-aspect-de-gel
cam asta am gasit.

SFAT FINAL: ROCHIA:daca ti-o alegi in functie de ce ti-am zis merge o rochie de culoare neagra/alba/rosie/cu print floral/o culoare neon dar nu foarte iesita in evidenta vaporoasa/stramta.

Nu incerca cu coada in spate pentru ca toate vin cu rochie dinaia si ai sa fii comuna. Incearca ceva mai inedit mai altfel decat ceilalti!
Pantofii nu trebuie sa fie neaparat cu toc!

SA TE DISTREZI!
SI NU UITA FII NATURALA SI NU TE IMPOPOTONA PREA TARE!

te pup:*

| luiza35 explică (pentru Maria_Roxana_1990_bT8p):

Multumesc mult pentru raspuns. Am ales o rochita roz pal, putin deasupra genunchilor, cu o curea subtire in talie de culoare roz-auriu si pantofi negri cu putina platforma. Am avut o impletitura din aceea asa in jurul capului, gen coronita, ma rog, nu stiu cat de bine m-am exprimat, si parul putin ondulat in valuri, pentru unghii am ramas la o manichiura French cu roz pastel.

| Maria_Roxana_1990_bT8p a răspuns (pentru luiza35):

Ma bucur ca te-am ajutat! Sper ca ai stralucit! pup:*

6 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Buna!
Stai linistita, vei fi frumoasa deci nu va fi nicio problema daca apari in vreo poza.
Ca fi coafura iti poti face ceva de genul
http://www.google.ro/......tp?/search
Unghiile nu arata rau in caz ca nu ai o tinuta prea vulgara.
Ca si oje poti folosi ojele L'oreal care sunt foarte bune.
http://www.google.ro/......tp?/search

| adrianamara a răspuns:

Pai fa-ti parul asa cum iti place si cum iti sta bine, unghiile curate, carmin plus lac de unghi, te imbraci intr-o rochita de vara vaporoasa si sandalute de pluta si o sa fi ok

| NoNameMike a răspuns:

Lasa te purtata de val si vei fi cea mai frumoasa de la petrecere

| LidiaMarinescu a răspuns:

P.S pentru intrebarea 4; poti folosi un lac de unghii de la AVON sunt f bune ti-le recomand sunt 12 lei