| keepcalmcris a întrebat:

Deci am o problema maine ies in oras cu fetele si nu stiu cum sa ma machez, fac parul si unghiile ma puteti ajuta? Deci eu am parul pana la cot si nu stiu ce sa ii mai fac nu prea imi place sa il tin desfacut deoarece se ingrasa repede ideiii de prins parul? de machiar nu ma machez chiar foarte strident... idei? iar de facut unghiile vreau poze cu modele sau sfaturi de-ale voastre :* FUNDA!

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bunăă.
Uită-te pe canalul tipei ăsteia, e chiar interesant.
Sigur găsești aici ceva printre video'urile ei.

Mult succes și distracție plăcută!

http://www.youtube.com/user/IoanaQty?feature=chclk

4 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

50 de idei iti sunt suficiente? http://fucsia.ro/......anichiura/ sunt si tendinte dar daca vrei tutorialele pas cu pas le gasesti aici prin tipuri de manichiuri http://fucsia.ro/category/frumusete/unghii/tipuri-de-manichiuri/ o sa-ti ia ceva timp sa te decizi si sa le gasesti. sunt multe rau...

| Oanarry a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/LuxyHair
Pe mine m-a ajutat foarte mult, in legatura cu machiajul... less is more, deci cu cat mai natural cu atat mai bine, un fond de ten, fard de obraz si un luciu de buze ar fi ideal, iar unghiile, daca adopti un stil mai natural, un french arata impecabil si ingirijit. Apropo de link-ul atasat, ma oftic de mor ca nu mai am si eu parul asa lung ca sa imi fac toate coafurile alea. Distractie placuta!

| pissycutza99g a răspuns:

Hm. pai poti sa-ti faci o coada introparte si apoi o faci cu placa de ondulat, ar sta chiar foarte bine.Si unghiile ti le poti face la asorte cu ceva de pe tine, sau iti faci forme pe unghii cu tot felul de modele, si machiajul te poti da cu luciu, cu creion de ochi si cu limel, cam atat! big grin