| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea aceasta este pentru fetele care si-au vopsit parul pentru prima data intr-o culoare mai deschisa decat cea naturala. Parul meu este saten inchis si as vrea sa ma vopsesc saten deschis ( caramel ). Intrebarea este: trebuie sa imi decolorez parul ca sa il pot vopsi mai deschis? Sau daca nu m-am mai vopsit pana acum, se prinde culoarea chiar daca am parul mai inchis? Va rog sa imi raspundeti din experienta. Multumesc happy

5 răspunsuri:
| alinae a răspuns:

Eu cand imi faceam suvite blonde(am parul castaniu inchis) se vedea chiar foarte bine.Din propia experienta zic ca nu trebuie sa iti decolorezi parul.Sora mea are parul tot castaniu inchis si l-a facut rosu aprins.Dar asta e doar un sfat, ai putea sa intrebi pe cineva cu mai multa experienta.Bafta:*

| AnemonaP a răspuns:

Tot asa am si eu parul si vreau sa-l mai deschid unpicutz big grin

| JustForLove a răspuns:

Eu am vut parul tot saten inchis si m-am facut blonda... adica mi-am facut suvite si sunt fff blonde... prima data cand te vopsesti prindewinking `Sper ca te-am ajutat.

| Oblivion91 a răspuns:

Te uiti pe prospectul din cutie. la fiecare nuanta de vopsea scrie cat trebuie sa folosesti in functie de ce culoare e parul tau, si daca ai nevoie sau nu de decolorare. eu am parul saten inchis si ma vopsesc roscata. nu iese culoarea de pe cutie, ci ceva mai inchis. daca vrei sa iesi caramel pe saten inchis trebuie sa folosesti o nuanta putin mai deschisa decat cea pe care ti-o doresti.

| alexandra_7047 a răspuns:

Si eu am avut parul saten inchis si mi-am vopsit varfurile cu vopsea de par blonda si a iesit un saten deschis (dar bate spre roscat )