| Andreea0612 a întrebat:

Intrebari pentru cei ce au purtat/poarta aparat dentar fix.
Vreau sa imi pun si eu pentru ca am dinti cam departati.
Dupa ce ti-l pune ce trebuie sa faci? Mergi in fiecare luna la dentist? Daca da, trebuie sa dai bani de fiecare data cand te duci?
Cam cati bani te costa in total? (aparatul, consultatii, etc)
Mai dati-mi detalii, vreau sa stiu cam tot ce trebuie facut in timpul purtarii aparatului si dupa.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te duci la control stomatologic ori de câte ori te cheamă medicul, în general, da, o dată pe lună.
În funcție de aparatul dentar, îți va explica medicul cum să te igienizezi bucal, ce poți mânca și ce nu.
Pa, pa.

| xAmyx a răspuns:

Buna.
Si eu am avut aparat dentar pe partea de sus.Am platit la inceput 12 milioane ( pretul difera de la doctor la doctor ) si imi facea ea/el o programare o data pe luna... si NU. nu trebuie sa platesti in fiecare luna.Si dupa ce iti da jos aparatul dentar. iti da un fel de proteza transparenta care trebuie purtata pe urma tot un an dar numai NOAPTEA.
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| Cheryl24 a răspuns:

Pretul difera de la doctor la doctor.