| anonim_4396 a întrebat:

m-am epilat cu epilatorul(Rowenta) si mi-am facut rani pe picioare care ma ustura foarte rau, ati putea sa imi spuneti cum sa ma epilez si sa nu ma mai doara asa rau?

Răspuns Câştigător
| theodorafemme2001 a răspuns:

Cu big si cu crema nyu doare, dar iti da mai des si mai gros. Cel mai bine e cu cera. Ma tine si 1 luna iarna. Vara cam 2 saptamani.

| anonim_4396 explică (pentru theodorafemme2001):

Multumesc mult... oricum cred ca o sa ma duc la salon nu o sa ma fac eu singura acasa! kiss

4 răspunsuri:
| EvilThoughts a răspuns:

Ceara doare, dar ține mai mult.
Dacă te epilezi cu cremă sau big, te ține doar 2-3 zile și e un chin să trebuiască să te epilezi așa des, plus că părul va crește înapoi mult mai des și mai gros.
Multă baftă.

| anonim_4396 explică (pentru EvilThoughts):

Multumesc dar ma refeream sa ma epilez tot cu epilatorul dar sa nu ma mai doara asa rau laughing

| Nico_Lacramioara_1974 a răspuns:

Pai poti sa te dai cu ceara doar dar e eficient si in plus o sa iti creasca mai putin par pe picioare. Sper ca te-am ajuta.