| 123456789eooo a întrebat:

m.am vopsit cu albastru de metil tot bretonul...acum s.a facut verde...si nu imi mai place (sunt blonda vopsita) daca imi iau vopsea blonda si dau peste acel verde se astupa? dau funda mersi:*

14 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

O prientena de-a mea si-a vopsit o suvita cu albastru de metil (ea fiind tot blonda) si cand si-a vopsit tot capul din nou blond nu s-a dus culoarea laughing Tot verde i s-a facut si suvita ei, din vara o are.

| 123456789eooo explică:

rolling eyes eu nu v.am intrebat cu ce se ia albastrul de metil sau daca se duce in timp pentru ca stiu si eu ca se duce in timp! v.am intrebat daca as da cu blond peste s.ar astupa.pentru ca nu mai vreau sa astept cu verdele asta in parul meu.

| Trynda a răspuns:

Pai albastrul de metil se sterge. Dai cu apa si sampon(adica sa te speli pe cap).

| tzus a răspuns:

Se ia forte repede albastru de metil...doar in caz ca te-ai facut cu nuantator poti pune rosu..deoarece rosul tai verdele si da maro ( si dupa te vopsesti iar)

| 123456789eooo explică (pentru tzus):

Doamnee tu chiar nu intelegi nimic...dc mai intri sa raspunzi daca nici macar nu ai citit cu atentie intrebarea... ma repet! am intrebat daca blondul astupa verdele ramas pe par de la albastrul de metilena iar tu mi.ai zis ca se ia foarte repede albastrul de metil..hello! ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea?!

| tzus a răspuns (pentru 123456789eooo):

La 2-3 spalari nu mai ai albastru de metil pe par! e de ajuns sa ploua afara sau sa ninga ca se ia albastru de metil si iti pateaza hainele! iar daca pui blond mai tare devine verde...asa ca spalate bine...in cel mai rau caz invata colometrie!

| 123456789eooo explică (pentru tzus):

Mda...rolling eyes crede.ma ca m.am spalat pe cap de nu stiu cate ori si am spalat si bretonul separat pana si cu spirt si nu iese,,,,,! pana si la 5 spalari eu am verde in cap!

| tzus a răspuns (pentru 123456789eooo):

Ai putea sa te dai cu rosu ca sa-ti iasa maro si dupa te vopsesi inapoi cu blond. tutosi nu inteleg de ce nu ti sa luat inca albastru de metil straight face

| 123456789eooo explică (pentru tzus):

Habar nu am da...totusi e destul de complicat sa ma dau cu rosi si dupa blond..ma gandeam sa mai astept inca vreo 2 maxim 3 spalari si apoi sa dau cu blond. ufff mai bine nu mai aveam breton sa nu mai fiu tentata sa vopsesclaughing) mda.straight face

| tzus a răspuns (pentru 123456789eooo):

Cum asa se intampla cu albastru de metil... daca il faceai cu nuantator iti iesea albastru pe care il vroiai laughing

| OFetitsaRoz a răspuns (pentru 123456789eooo):

Da.ti ma cu spirt sau apa oxigenata k se ia foarte repede....adik daca iti dai cu un din astea iar apoi faci baie....nu mai ai nimic p bretonwinking

| OFetitsaRoz a răspuns:

Daca esti data cu albastru de metil nu e nevoie sa dai cu vopsea ...albastrul de metil se duce la spalat incearca sa dai cu alcool medicinal(spirt) sau apa oxigenata pentru ca se ia mai repede dp par. Bafta!

| TommoGirl a răspuns:

Nu cred! Intreaba si tu pe cineva de la un salon ceva!

| IngridLove a răspuns:

Spala-te bine pe cap! Cred ca se ia...