| denny18 a întrebat:

Buna,ma numesc denisa si am o mare problema..inainte de a ma duce din nou la farmacie unde nu mai sunt deloc sigura ca imi vor da ceva care sa ma ajute..asadar,acum aprox. 8 luni de zile,m-am hotarat sa ma vopsesc blonda, si nu oricum, ci blond pornind de la negru..asa ca mi-am bagat in par trei decolorante(1 in fiecare zi), fara sa stiu cat o sa am de suferit in viitor...rezultatul nu a fost intr-un final blondul care mi-l dorisem,si mi-a afectat atat de tare parul incat nici piaptanul nu face fata.mi se incalceste groaznic,si firele se rup de la jumatate.tin sa precizez ca am fost la farmacie, si mi-au recomandat un sampon si balsam pentru par deteriorat, dar nici un folos...intr-adevar e mai moale dupa ce il spal, dar doar atat, caci a doua zi o iau de la capat..asa ca fetele care ati trecut printr-o experienta asemanatoare, va rog sa ma ajutati. apreciez si va multumesc

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa să-ți fie învățare de minte să nu te mai iei după gura lumii.
Mergi la Plafar și cere șampon din plante și balsam pe bază de germeni de grâu, schimbă tunsoarea și vopsit profesional la salon.
Pa, pal.

| denny18 explică (pentru Legiuitoarea):

Am avut un balsam extrardinar din grau si orz..nu numai ca repara parul deteriorat, dar si ajuta la cresterea firului de par.In doua luni de zile mi-a crescut aproximativ 4-5 centimetrii.Mi-ar fi de mare folos, doar ca am cautat prin toate farmaciile acum cateva luni, si nu mai dau de el nicicum.

| neutrino a răspuns:

Dupa o experienta asemanatoare eu m-am tuns scurt si am inteles pentru totdeauna ca nu pot face experimente pe capul meu.

| denny18 explică (pentru neutrino):

Asta ar fi o solutie, dar nu vreau sa ajung la tuns. daca voiam sa ma tund, faceam asta fara sa mai cer ajutor

| neutrino a răspuns (pentru denny18):

Asa am gandit si eu candva si m-am inselat. Eu ti-am oferit un sfat, poti fi sau nu de acord cu el, dar... politicoasa cu cei ce-ti raspund, ai putea fi. O zi buna iti doresc!

| denny18 explică (pentru neutrino):

Nu am fost deloc nepoliticoasa, din contra, eu am adresat o intrebare referitoare la cum sa imi repar parul, neprecizand tunsoarea unde chiar nu vreau sa ajung.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aceeasi problema de la decolorat.si eu folosesc de fiecare data sprayul leave-in de la gliss il gasesti in supermarket ma ajuta sa il descalcesc usor desi e nevoie sa dau cu destul de mult. daca nu folosesc mi se face calt la pieptanat si se intinde se rupe. Daca ai bani ti-ai gasit salvarea.cauta tratamentul in 4 pasi de la Joico, dar e cam 200 de euro. daca nu fa-i masti cat mai naturale, uleiul de cocos e bun.sau cumparati doar pasul al 3 lea din tratament.

| denny18 explică (pentru anonim_4396):

Asta patesc si eu la pieptanat, desi il tin impletit mai ales noaptea, tot se incalceste..multumesc pentru raspuns