| anonim_4396 a întrebat:

Buna, stie cineva de ce nu imi rezista niciodata vopseaua peste blond? Parul meu natural este un saten inchis, dar mai de mult m-am vopsit blonda (fara decolorare) iar acum de fiecare data cand ma vopsesc, indiferent de culoare, dupa 3-4 sapt se duce si ramane blondul de dinainte

Răspuns Apreciat de Editori
| elennax a răspuns:

Vopseaua se duce la spalare oricum, dar se duce mai repede daca nu e de calitate. Iar cu siguranta vopseaua aia blonda a avut decolorant in ea, altfel nu iti iesea parul blond. Poti sa astepti sa iti creasca parul si sa scapi de blondul ala ca sa te vopsesti peste culoarea naturala. Intreaba la o coafeza totusi, ele se pricep cel mai bine.

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Blond fara decolorare? Exclus. Poate vopseaua continea decolorant. Multe au asa.
Vopselele se "spala" treptat, la fiecare spalare.

| CassiusAlexander a răspuns:

Pentru că e culoare semi-parmanentă.