| meatloaf a întrebat:

mi-am cumparat o rochie galbena pentru un eveniment.este lunga, cu trena, cu decoletu in V.este foarte finuta si are un accesoriu pe burta, gen catarama, de culoare aurie. abia acum imi dau seama ca nu stiu cu ce sa o asortez.ma gandeam la auriu, dar cred ca e prea mult.cineva m-a sfatuit sa port mov sau albastru,.voi ce spuneti? un pic de ajutor va rog! ce culoare ar merge la pantofi&plic si ce oja sa folosesc? multu'

7 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Pantofi bej, brătără de argint, colier de argint sau perle micuțe, lac de unghii.

| DeeaV a răspuns:

Negru. Merge cu orice, e cea mai eleganta culoare si nu incarca vizual. Nu amesteca multe culori.

| Ella192 a răspuns:

Iti recomand sa folosesti culorea albastra sau mov, cred ca e o combinatie destul de simpla dar si de indrazneata. Vei iesi in evidenta la sigur, in sesul bun al cuvintuluiwinking

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Eu zic ca accesorii sa porti ceva argintiu sau negru. Argintiul iti confera eleganta mai ales cand ai o rochie de culoare deschisa pentru ca intra in contrast cu ea. Si fiind un eveniment elegant ma gandesc c ar fi putin aiurea sa ai accesorii mov sau de culoarea rosie pentru ca tu deja iesi in evidenta cu rochia nu trebuie si cu accesoriile pentru ca va arata total aiurea.

| Lorenutza124 a răspuns:

Combinatiile de galben cu negru sau galben cu mov sunt foarte la moda in acest sezon si creeaza efecte vizuale placute.
Galben cu verde cu rosu...indrazneste sa le combini, fi unica, creaza -ti propriul tau stil
poarta ceva 'nebunesc' dar sa iti stea si bine, incearca sa descoperi.bafta

| alexandra5742 a răspuns:

Bazeazate pe culorile : negru, galben, auriu, alb

| deyouu a răspuns:

Cred ca ar merge un roz neon pentru a iesi in evidenta si cred ca se si potriveste.