| neînțelesro a întrebat:

Buna, mi-am pus unghii cu gel, acum 2 zile, mentionez faptul că doar acolo am mers si de fiecare data cand am mers, unghiile au ținut întotdeauna. Însă acum mi s-a ciobit unghia într-o parte la unghia mare, nu este foarte mare însă se observa, iar 3 sunt zgariate gen au o dungă pe top coatul mat, iar una dintre ele are pete de luciu, gen nu e mata la fel ca celelalte. Ideea e ca mi-e rusine sa merg la fata care mi le-a pus si este profesionistă pune unghii de 7 ani. Mi-ar trebui sa imi repare doar unghia mare însă mi-e rusine cand o sa vada si celălalte unghii si mai ales cea cu pete care nu este deloc din cauza mea, posibil sa nu se fi uscat in lampa, dar fata aceea a zis sa scot mana, poate mai avea inca cateva secunde de uscat.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Du-te liniștită, de asta și există prețuri pentru reparații happy
Data viitoare fii mai atentă când te uiți la unghiile pe care ți le face.
Și eu am observat abia acasă ca am o dungă neagră mai ștearsă la un desen.

| alina2k18 a răspuns:

Pai probabil nu a pregatit unghia cum trebuie de s-a ciobit ca daca nu se usca nu se ciobea, ii era ei moale materialul cand ti-l dadea jos la urmatoarea intretinere.
Fuguta pentru reparatie ca iti prinde aer si in 4 saptamani sanse mari sa faci MUCEGAI daca intra apa acolo sub gel.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Dacă lucrează de 7 ani, te asigur că a văzut cazuri și mai rele, deci te poți duce liniștită.