| afrodita3333 a întrebat:

Masca pentru cresterea parului cu galbenusi de ou trebuie pusa pe parul ud dupa spalare sau inainte pe parul uscat, pot folosii sampon dupa ce o pun sau cum?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masca o aplici înainte, pune și câteva piucături de ulei de ricin, te speli cu șampon și te limpezești foarte bine.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Galbenusul de ou nu ajuta la cresterea parului, nici nu trebuie pus la radacina(banuiesc ca vrei sa-l combini cu ulei de masline)... uleiul de ricin se foloseste la radacina.
Iti pui masca intr-o seara si iti infasori parul in prosop sau folie de plastic, iar dimineata te speli pentru ca sunt ingrediente naturale si le trebuie muuuuult timp ca sa-si faca efectul.
Cand te speli trebuie sa samponezi bine de 2 ori chiar pentru ca iese greu din par masca.

| kikatsuki a răspuns:

Inainte sa il speli dar trebuie sa il lasi sa zic 10 min sa intre in fir si da poti folosi orice vrei ca sa il speli

| DeeaDeiutza15 a răspuns:

Trebuie pe parul uscat

| emmastone1 a răspuns:

Poti sa pui ulei de masline in cazul in care nu ai par gras, daca ai par gras nu faci decat sa ti-l ingrasi mai tare, daca vrei neaparat sa iti creasca parul si sa nu mai cada foloseste garantat ulei de ricin, iar cand vrei sa te speli pe cap poti cu sampon de care folosesti de obicei dar ai grija la temperatura apei, sa nu fie prea fierbinte ca faci omleta in par laughing.

| GuardianSoul a răspuns:

Masca se aplica pe parul uscat. (o sugestie : adauga si ulei de masline, uleiul de masline ajuta foarte mult sa nu iti cada parul, sa se regenereze, sa straluceasca, etc.). Dupa ce pui masca, trebuie sa stai cam doua ore sa isi faca efectul... Apoi te poti spala normal pe cap. happy