| adutzz a întrebat:

nu mai stiu ce sa fac impotriva cearcanelor. nu dispar deloc, nici macar atunci cand ma odihnesc foarte bine noaptea si dorm destule ore. ce as putea sa fac? multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| vanillakidd a răspuns:

S-ar putea sa fie si de la stress. dar ai putea sa cumpri o crema cu musetel si una de la nivea. cu prima crema sa iti faci o masca( sa pui mai gros in zona ochilor) si 2 felii de castravede (unul pe un ochi si unul pe celalalt). sa stai asa o ora cand ai tu timp dar ar fi bine sa respectiaceai ora in fiecare zi. iar inainte sa te culci sa te dai cu nivea. asa face maicamea si chiar a functionat foarte bine

2 răspunsuri:
| Adusca a răspuns:

In primul rand si mie mi se spune adutz. :-)
Revenid. Tre buie sa consulti un medic. Si poate nu e din cauza odhnei. Poate e din cauza stresului. De la scoala, serviciu sau altele.

| Adusca a răspuns:

Eu am 12 ani si am avut cearcani tot semestrul (nu e singura data). Am fost la medic si mi-a spus :
-mai putin calculator si televizor;
-mai multa odihna CEL PUTIN 8 ORE.
Si mi-a mai dat si niste vitamine. Dar cel mai bine du-te la un medic!