| iintunericul a întrebat:

Stiu ca somnul de amiaza este sanatos si odihnitor mai ales ca sa cresti, am o problema ca daca dorm de pranz si ma odihnesc ore bune apoi am prea multa energie si nu m-ai pot sa dorm nici noaptea, mai rau fac daca dorm de pranz si noaptea adorm greu, cum sa pot dormi si de pranz si noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RoyDupuis a răspuns:

Ideea e ca dormi prea mult la pranz! "ma odihnesc ore bune" cum spui tu! Gresit! NU TE ODIHNI MAI MULT de 45 min! sunt suficiente pentru a face bine organismului si pentru a nu conta la somnul de noapte. chiar daca iti vine greu sa te trezesti dupa 45 de min, trebuie sa ti cont! incearca!

| peperonies a răspuns:

Eu zic sa folosesti timpul ala sa inveti putin mai mult la romana. *m-ai* nu se scrie asa in contextul ala.

| iintunericul explică (pentru peperonies):

Nu eu am scris asa, situl m-a corectat automat asa, e BUG de la ei nu de la mine, a trebuit sa il public in versiunea corecta, alfel nu puteam, deci nu te lega de mine si de "contexte" ca stii si tu la fel de bine ca esti corectat de catre BOT

| Cristinaaa57 a răspuns:

Aceeasi problema am si eulaughing, pai incearca sa te culci devreme ziua...pe la 1, 2

| bmliohndu a răspuns:

Pai asta este ceva ce tine de fiecare persoana. Uite sa iti dau un exemplu eu nu pot sa dorm noaptea nici daca nu dorm la pran(ma ia somnul pe la 2, 3 dimineata) daca dorm si la pranz adorm pe la 5 dimineata.Mama mea doarme si la prans si seara adoarme super devreme intre 8-10 dar ea este si foarte obosita din cauza serviciului.Deci probabil raspunsul la intrebarea ta ar fi sa faci ceva pentru a te obosi insa daca nici asa nu merge inseamna ca este ceva ce tine de gena ta